Jadłodzielnia na Woli przyniesie jedzenie seniorom! #zostańwdomu

2020-03-26 16:17 MB
Sklepy wprowadzają udogodnienia dla seniorów/ zdj. ilustracyjne
Autor: geralt /pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że osobom starszym i schorowanym zwyczajne wyjście do sklepu pochłania bardzo dużo energii. Nierzadko zmuszeni oni są robić podstawowe zakupy „na raty”, co zdecydowanie nie jest wskazane w czasie epidemii koronawirusa. Na rozwiązanie tego problemu wpadła Jadłodzielnia przy ul. Smoczej 3, której wolontariusze pomagają najbardziej potrzebującym.

Jak pomóc osobom starszym lub niepełnosprawnym w trakcie epidemii koronawirusa? Można samodzielnie zaproponować zrobienie zakupów czy pójście do apteki. Jeśli natomiast znacie kogoś, kto mieszka w okolicach ul. Smoczej, można skorzystać z pomocy słynnej Jadłodzielni. - Jeżeli macie w swoim otoczeniu osoby starsze, na kwarantannie, z niepełnosprawnością, które potrzebują wsparcia, prosimy o zgłoszenie się do Jadłodzielni Plus na Smoczej. Ważne, by osoba, która potrzebuje pomocy, mieszkała w promieniu ok. 2 km od Smoczej, wolontariuszki i wolontariusze poruszają się na piechotę – poinformowała Jadłodzielnia.

ZOBACZ TEŻ: Warszawscy radni SKAPITULOWALI. Kwietniowa sesja rady miasta ODWOŁANA!

Od maja 2019 roku przy ul. Smoczej 3 w Warszawie działa Jadłodzielnia Plus. To wyjątkowe miejsce na mapie Woli, którego celem jest zapobieganie marnowaniu jedzenia oraz dzielenie się przedmiotami, które mogą przydać się innym.

Projekt „Jadłodzielnia Plus na Smoczej” został zrealizowany z funduszy pochodzących z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego. Jest to miejsce stworzone w celu nieodpłatnego przekazywania i odbierania żywności, ubrań, zabawek, książek i czasopism przez mieszkańców. - Każdy może tu przyjść i przynieść dla innych jedzenie lub rzeczy, z których już nie będzie korzystał – pisze spółdzielnia socjalna WOLA. - Dzięki wsparciu wolontariuszek i wolontariuszy wspieramy lokalną społeczność - nosimy obiady do osób ze Smoczej grupy senioralnej oraz kobiet z niesprawnością w najbliższej okolicy – dodaje.

Jak działa Jadłodzielnia w czasach epidemii koronawirusa?

W czasie zagrożenia epidemicznego COVID-19 wprowadzone zostały dodatkowe zasady dotyczące korzystania z Jadłodzielni. - Prosimy wszystkie osoby z niej korzystające o przestrzeganie kilku prostych zasad:

  •  Załóż rękawiczkę przed otwarciem lodówki (są dostępne)
  •  Zasłoń usta i nos ręką (najlepiej zgiętą)
  •  Zachowaj dystans od innych osób min. 2 metry

Jadłodzielnia PLUS jest dezynfekowana specjalnym płynem do dezynfekcji minimum 2 razy dziennie. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9:00-17:00 oraz sobota 10:00-14:00

ZOBACZ TEŻ: Dramat przyszłych par młodych: „Nie wiemy, co robić”


Kontakt:

  • jadlodzielnia@spoldzielniawola.pl
  • 502 813 203, 502 813 107
KoronawirusRaport: Warszawa 26.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.