Koronawirus. Brzescy policjanci w kościele na Gorzkich Żalach! Co tam robili?

2020-03-26 11:20 AT
Koronawirus. Brzescy policjanci w kościele na Gorzkich Żalach! Co tam robili?
Autor: Michael Gaida/cc0/pixabay Zaniepokojony mieszkaniec zgłosił policji, że w kościele znajduje się zbyt wielu wiernych

W minioną niedzielę (22 marca) brzescy policjanci skontrolowali, czy w kościele podczas nabożeństwa Gorzkich Żali nie przebywa zbyt wielu wiernych. Takie zgłoszenie otrzymali od zaniepokojonego mieszkańca, który w telewizji oglądał relację z tej liturgii. Cała sprawa okazała się kuriozalną pomyłką.

W niedzielę, 22 marca TV Trwam retransmitowała nabożeństwo Gorzkich Żali z kościoła w Szczepanowie (gm. Brzesko). Jak donosi portal informatorbrzeski.pl, jeden z widzów, kiedy zobaczył świątynię pełną wiernych przeraził się, że nie przestrzegają oni zaleceń sanitarnych i zgłosił sprawę na policję. Przeoczył przy tym fakt, że telewizja pokazywała liturgię nagraną wcześniej, jeszcze przed wybuchem epidemii. Dlatego kiedy funkcjonariusze udali się do świątyni, nie znaleźli w niej tłumu ludzi, a jedynie kościelnego.

Przypomnijmy, że biskup tarnowski zabronił przeprowadzania retransmisji z tego typu nabożeństw. Aby nie dochodziło do kolejnych nieporozumień media mogą je pokazywać wyłącznie na żywo.

KoronawirusRaport: Tarnów 26.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.