Koronawirus: Wielka fabryka w Olsztynie wstrzymała produkcje!

2020-03-26 13:28 SCH
Fabryka Michelin w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyna

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, władze firmy Michelin zdecydowały się wstrzymać produkcję od 26 marca. Michelin to jedna z największych firm na terenie Olsztyna.

Fabryka Michelin w Olsztynie wprowadziła przerwę w produkcji. Priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, ale i ochrona miejsc pracy oraz podejmowanie niezbędnych decyzji biznesowych mających zapewnić obecne i przyszłe funkcjonowanie fabryki.

Działania, które również podjęła fabryka Michelin w Olsztynie, uwzględniają zmieniające się potrzeby rynku - w obecnej sytuacji jest to spadek zainteresowania produktami wytwarzanymi w zakładzie.

Po przeanalizowaniu wszystkich czynników, postanowiono zatrzymać produkcję na ok. 2 tygodnie. Niektóre linie produktowe będą nadal częściowo realizować prace dla klientów o kluczowym znaczeniu dla fabryki. Będzie pracować też ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta.

Koronawirus - relacja

Firma Michelin na bieżąco będzie monitorować sytuację związaną z epidemią koronawirusa, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, ale i ochronę miejsc pracy poprzez utrzymanie lub jak najszybsze wznowienie produkcji.

Najnowsze informacje o koronawirusie w Polsce i na świecie znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Tych leków nie wywieziesz za granicę. Czego może wkrótce zabraknąć w aptekach?

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.