Koronawirus na Pomorzu. NOWE ZARAŻENIA w regionie! Kolejni pacjenci z pozytywnym wynikiem

2020-03-26 9:15 PT
Koronawirus: epidemia w Polsce
Autor: Shutterstock

W czwartkowy poranek (26 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech kolejnych pacjentach z Pomorza, u których wykryto koronawirusa. W całym województwie potwierdzono już 25 przypadków zachorowania. COVID-19 wykryto u 1085 osób w całej Polsce. Niestety, 14 chorych zmarło z powodu zarażenia i jego skutków.

Aktualizacja (26 marca - godz. 20:00): Już 1163 potwierdzonych przypadków w Polsce i kolejne w województwie pomorskim [CZYTAJ WIĘCEJ].

Koronawirus. NOWE PRZYPADKI ZARAŻENIA na Pomorzu i w całej Polsce

- Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - przekazało dziś rano Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 z woj. śląskiego, 4 z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 z woj. pomorskiego, 3 z woj. wielkopolskiego, 3 z woj. małopolskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego - czytamy w komunikacie.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego też osoba ta nie zostaje włączona do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 - podaje MZ na Twitterze.

Wiemy też, skąd pochodzą nowi zarażeni na Pomorzu i jak się obecnie czują. - Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z terenu województwa pomorskiego. To pacjenci z Gdańska, powiatu gdańskiego oraz powiatu kartuskiego - przekazała Anna Obuchowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. - Stan zdrowia tych osób jest dobry. Będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne - dodała rzeczniczka pomorskiego sanepidu.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus w Polsce. Zobacz mapę zarażeń:

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.