Duży wzrost zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zachorowało DZIECKO!

2020-03-26 20:44 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem! W komunikacie wydanym w czwartek w godzinach wieczornych poinformowano o kolejnych 58 przypadkach zakażenia i dwóch ofiarach śmiertelnych. Wśród chorych jest osiem osób z województwa podkarpackiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1221, szesnaście osób zmarło.

- Mamy 58 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Koronawirus na Podkarpaciu. Kim są chorzy?

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Razem mamy teraz 53 przypadki - poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego.

Kim są zakażeni?

1 - młody mężczyzna, stan dobry, powiat rzeszowski, ścisła kwarantanna
2 - młoda kobieta, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
3 - młoda kobieta, stan dobry, powiat tarnobrzeski ścisła kwarantanna
4 - dziecko, stan dobry powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
5 - młody mężczyzna, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
6 - młody mężczyzna, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
7 - młoda kobieta, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
8 - młody mężczyzna, stan dobry, powiat strzyżowski ścisła kwarantanna

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób, a 10064 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 87 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1598 testów.

Łącznie w Polsce zdiagnozowano 1221 przypadków, 16 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE