Wiemy, jak rozprzestrzenia się koronawirus w Polsce. Zobacz MAPY na żywo 09.05.2020. Gdzie jest najgorzej? [MAPA KORONAWIRUSA]

i

Autor: Google Maps

Jak rozprzestrzenia się koronawirus w Polsce? Zobacz MAPY na żywo 2.06.2020. Gdzie jest najgorzej? [MAPA KORONAWIRUSA]

2020-06-02 19:00

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się wolniej niż w innych krajach, ale mimo tego wciąż regularnie rośnie liczba chorych na COVID-19. Gdzie jest teraz koronawirus? Sprawdź mapę zakażeń na żywo. Według najnowszych informacji, podawanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano 24 395 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1092 osoby zmarły. Gdzie teraz (2.06.2020) jest koronawirus? Przygotowaliśmy specjalne mapy, na których na żywo możecie śledzić zasięg epidemii koronawirusa z Chin - zarówno w Polsce, jak i na świecie! Zobaczcie też aktualne wykresy dotyczące epidemii koronawirusa, a w nich prognozy na najbliższe dni i porównanie sytuacji w Polsce z innymi krajami!

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażeń 2.06.2020

Koronawirus w Polsce atakuje z coraz większą siłą, rząd początkowo wprowadził znaczące restrykcje, ale w ostatnich dniach rozpoczęło się odmrażanie gospodarki. W naszym kraju stwierdzono do tej pory 24395 przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, w związku z panującą pandemią w Polsce zmarło 1092 pacjentów. W najbliższych dniach należy wciąż spodziewać się wzrostu liczby zakażonych.

>>> Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata możecie śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO <<<

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje 2.06.2020

W Polsce od kilku tygodni obowiązuje stan epidemii. Z kolei od 18 maja zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa. Jak tłumaczą rządzący, podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy - tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Dla przykładu, od poniedziałku (4 maja) otwarte zostały galerie handlowe. Jak będą czynne i jakie są zasady robienia zakupów? Sprawdź w tym artykule.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Zobacz aktualne wykresy i prognozy! 2.06.2020

Przedstawiamy Wam aktualne wykresy, które rozjaśniają skalę zagrożenia. Jak rozwija się koronawirus z Chin w Polsce i innych krajach?

Koronawirus - mapa 2.06.2020. Gdzie jest najwięcej zakażonych w Polsce?

W których regionach Polski jest najwięcej zakażonych koronawirusem? Gdzie odnotowano najwięcej zgonów? Informacje aktualizowane na bieżąco można śledzić na mapie koronawirusa w Polsce, która znajduje się poniżej.

W każdym regionie zaznaczyliśmy liczbę osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem (czerwona ikona), liczbę zgonów (czarna ikona) oraz liczbę osób, które wyzdrowiały (zielona ikona). Zobacz MAPĘ KORONAWIRUSA NA ŻYWO z 2.06.2020:

Koronawirus: mapa zasięgu epidemii 2.06.2020 [NA ŻYWO]

Według danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), koronawirus zaatakował na świecie już przeszło 6,4 miliona osób. Bilans ciągle rośnie w zastraszającym tempie! Nie żyje ponad 379 tysięcy zakażonych pacjentów. Najwięcej zmarło w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Iranie i Wielkiej Brytanii - te kraje już dawno wyprzedziły w niechlubnym rankingu nawet Chiny. Z kolei wyleczonych na całym świecie zostało ponad 2 miliony 940 tysięcy pacjentów.

Najwięcej przypadków zachorowań zanotowano w USA. Kraj ten można śmiało nazwać nowym centrum światowej pandemii. Liczba chorych nieprzerwanie rośnie też w Hiszpanii, we Włoszech, w Iranie, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Gdzie jest teraz koronawirus? Poniższa mapa obrazuje odnotowane dotychczas przypadki zachorowań na całym świecie. Uwaga! Mapa interaktywna może wczytywać się około 45 sekund.

Co to jest koronawirus? GIS wyjaśnia 2.06.2020

Jak podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny, obecnie epidemiologia zakażeń 2019-nCoV i wywołanej nim niewydolności oddechowej nie jest jeszcze dobrze znana. Jednak opracowane zostały wstępne definicje oraz zasady postępowania, które z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną będą ulegać zmianom.

Za przypadki podejrzane o zakażenie lub zachorowanie wywołane koronawirusem z Chin (2019-nCoV) należy uznać przypadki, które charakteryzują się:

- objawami infekcji dróg oddechowych,- podwyższoną temperaturą ciała (więcej niż 38 st.)- kaszlem lub trudnościami w oddychaniu,- radiologicznymi cechami obustronnego zapalenia płuc i/lub zespołu ostrej niewydolności oddechowej

Narażone na chińskiego koronawirusa mogą być również osoby, które:

- miały bliski kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem 2019-nCoV- sprawowały opiekę medyczną w ośrodkach, w których byli hospitalizowani pacjenci z potwierdzonym zakażeniem 2019-nCoV- odwiedzały lub pracowały na targu w mieście Wuhan, prowincja Hubei, Chiny- miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami w krajach, w których 2019-nCoV występuje wśród zwierząt lub doszło do przeniesienia zakażenia 2019-nCoV ze zwierzęcia na człowieka

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Podróżujesz samochodem? Zadbaj o ubezpieczenie OC+AC! Wejdź na stronę kod rabatowy axa i kup polisę z rabatem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE