FATALNY bilans! Tylko w środę zmarły 23 osoby! Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI]

2020-06-03 23:00
Gorzów koronawirus
Autor: Dariusz Dutkiewicz Wirus cały czas może być groźny.

Koronawirus w Polsce. Trwa walka z koronawirusem w Polsce. Najgorsza sytuacja wciąż w województwie śląskim. W całym kraju od początku epidemii potwierdzono dokładnie 24 687 przypadków zakażeń koronawirusem. Niestety, 1 115 pacjentów przegrało nierówną przegrało walkę z chorobą COVID-19 i zmarło. Ile jest nowych przypadków na terenie Polski? Sprawdź! Trwa RELACJA NA ŻYWO. Zobacz najnowsze informacje w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie na SE.pl!

Koronawirus w Polsce. Już ponad 24 tysiące zakażeń!

Dotychczas w Polsce potwierdzono 24 687 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 1 115 osób, a 12 014 chorych wyzdrowiało. Rośnie zarówno liczba chorych, jak i ozdrowieńców.

Koronawirus. Czy musimy nosić maseczki?

Począwszy od minionej soboty, 30 maja, nie musimy już nosić maseczek na terenie całego kraju, ale tylko w przypadku zachowania zasady dystansu społecznego. Jeśli ulicą idą obok siebie przynajmniej dwie osoby, nadal muszą mieć zakrytą twarz. Obowiązek jej zasłaniania został ponadto utrzymany w sklepach, kinach, kościołach czy środkach komunikacji.

Za to od następnej soboty, 6 czerwca, czekają na nas kolejne ułatwienia. Będziemy mogli korzystać z infrastruktury, która znajduje się w lasach i parkach narodowych w całej Polsce. Zostaną otwarte między innymi miejsca do biwakowania oraz ścieżki edukacyjne.

23:01 Dziękujemy za uwagę

To koniec na dziś. Zapraszamy już jutro.

23:00 Premier Włoch: zasługujemy na radość po wielu wyrzeczeniach

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział w środę, że obywatele jego kraju zasługują na radość po wyrzeczeniach ostatnich miesięcy z powodu pandemii koronawirusa. Podkreślił, że choć kraj został otwarty, lekkomyślnością byłaby rezygnacja ze środków prewencji.

22:40 Francja: 81 nowych zgonów związanych z koronawirusem

81 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Francji - poinformowało w środę francuskie ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba zgonów od początku pandemii wynosi 29 021.

22:16 Szczerski: prezydent Duda bierze udział w międzynarodowej wideokonferencji dot. pandemii koronawirusa

- Prezydent Andrzej Duda bierze udział w wideo-konferencji +Managing the Effects of the Coronavirus Pandemic in the Transatlantic Community+ organizowanej w Waszyngtonie przez Atlantic Council z udziałem grona amerykańskich ekspertów i analityków polityki międzynarodowej - poinformował Szczerski w środę na Twitterze.

22:02 WHO będzie nadal badać zastosowanie hydroksychlorochiny w leczeniu Covid-19

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ma wznowić prace nad możliwością regularnego stosowania hydroksychlorochiny w leczeniu Covid-19 - poinformował w środę w Genewie sekretarz generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

21:50 Izrael: wstrzymano dystrybucję 1,5 mln niespełniających norm maseczek

W Izraelu trwa dochodzenie w sprawie zakupionych dla personelu medycznego 1,5 mln filtrujących maseczek typu N95, które okazały się być jednorazową ochroną najprostszego rodzaju, niespełniającą wymaganych norm - informują w środę tamtejsze media.

21:31 Śląskie. POTĘŻNY cios epidemii w gospodarkę! Dramatyczne dane GUS

Śląskie jest najbardziej poszkodowanym województwem w Polsce z powodu epidemii koronawirusa. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja przemysłowa w kwietniu 2020 roku spadła tutaj o 40 procent w porównaniu z danymi sprzed roku. To najwięcej wśród wszystkich województw. [SZCZEGÓŁY]

21:14 Łódzkie: Rusza kolejny punkt drive thru. Gdzie będą pobierane próbek w kierunku COVID-19?

W najbliższy piątek, 5 czerwca ruszy kolejny w woj. łódzkim samochodowy punkt do poboru próbek w kierunku badań na obecność Covid-19. Powstanie on w Tomaszowie Mazowieckim w pobliżu Areny Lodowej. [SZCZEGÓŁY]

21:06 Koronawirus u redemptorystów z Tuchowa? Kościół i klasztor zostały zamknięte!

Kościół i klasztor ojców redemptorystów w Tuchowie są zamknięte do czasu otrzymania wyników badań zakonników, którzy mają objawy infekcji. Istnieje obawa, że mogli oni zostać zarażeni koronawirusem. [SZCZEGÓŁY]

20:51 W Hiszpanii rząd odnotował jeden zgon, w Portugalii 11 nowych ofiar epidemii

Rząd Hiszpanii podał, że od wtorku na terenie kraju zmarł tylko jeden pacjent zakażony koronawirusem. Z kolei w Portugalii krajowe władze zanotowały 11 nowych ofiar śmiertelnych epidemii.

Jak poinformowało w środę ministerstwo zdrowia Hiszpanii, w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych zwiększyła się do 27 128, czyli o jeden nowy przypadek. Z kolei liczba zainfekowanych wzrosła do 240 326, czyli o 394.

Z kolei w Portugalii w ciągu ostatniej doby zmarło 11 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. W sumie zanotowano już w tym kraju 1 447 ofiar śmiertelnych Covid-19.

20:35 Sejm: komisja rekomenduje kolejne zmiany w Tarczy 4.0 m.in. ws. zasiłku opiekuńczego

Sejmowa komisja finansów w środę zarekomendowała kolejne zmiany w projekcie tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Poparto m.in. pomysł wydłużenia do 28 czerwca dodatkowego zasiłku opiekuńczego z możliwością wydłużenia ich wypłat.

W środę sejmowa komisja finansów po kilku godzinach obrad zakończyła rozpatrywanie poprawek, jakie podczas drugiego czytania złożono do tzw. Tarczy 4.0. Było ich w sumie ponad 140. Ostatecznie komisja pozytywnie zarekomendowała tylko kilka z nich - autorstwa PiS.

Jedną z najważniejszych poprawek, jakie poparła komisja dotyczy wydłużenia do 28 czerwca br. wypłat dodatkowych zasiłków opiekuńczych. Zakłada ona jednak możliwość wydłużenia czasu ich wypłat, o ile tak w rozporządzeniu zdecyduje rząd.

20:20 Francja: liczba zgonów na Covid-19 spada, średnio wynosi poniżej 100 dziennie

Po trzech tygodniach od zakończenia kwarantanny liczba zgonów z powodu Covid-19 spada we Francji powoli i średnio wynosi poniżej 100 dziennie – wynika z danych Agencji Zdrowia Publicznego. Lekarze i władze ostrzegają jednak, że koronawirus wciąż jest obecny w kraju.

Według ostatnich dostępnych danych we Francji zmarło 28 940 osób, z czego w szpitalach 18 590, a w domach opieki 10 350 osób. Liczba zgonów spada, jednak we wtorek po raz pierwszy od 13 dni dobowa liczba zmarłych ponownie przekroczyła 100.

20:00 Włochy: 71 osób zmarło, ponad 320 nowych zakażeń

71 osób zakażonych koronawirusem zmarło ostatniej doby we Włoszech - poinformowała Obrona Cywilna w komunikacie w środę. Tym samym bilans zmarłych wzrósł do 33601. Nowych zgonów nie zanotowano w 12 z 20 regionów. Testy wykazały 321 nowych zakażeń.

19:46 W. Brytania: kolejnych 359 osób zmarło na Covid-19, łącznie 39728

O 359 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 39728 - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

19:30 Bilans COVID-19 w Polsce w środę: 292 nowe zakażenia i 23 zgony

Dotychczas w Polsce potwierdzono 24 tys. 687 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło już 1 115 osób, a ponad 12 tys. chorych wyzdrowiało. Resort zdrowia w środę poinformował łącznie o 292 nowych zakażeniach i o śmierci 23 osób.

19:18 Słowacja łagodzi ograniczenia związane z pandemią koronawirusa

Na Słowacji w środę wprowadzono kolejną fazę znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Część zakładów usługowych i firm pozostała zamknięta, ponieważ zbyt późno opublikowano szczegóły rozporządzeń.

Wśród nowych regulacji jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek poza zamkniętymi pomieszczeniami. Obowiązuje jednak zasada, że bez maseczki należy utrzymywać odległość dwóch metrów. Dotąd obowiązywał dystans 5 metrów. Wśród wyjątków związanych z maseczkami wprowadzono m.in. uroczystości związane z pierwszą komunią dla dzieci. Nosa i ust nie muszą zasłaniać podczas lekcji nauczyciele, a także uczniowie przy zdawaniu egzaminów z języków obcych.

Osobne regulacje dotyczą restauracji, barów i kawiarni. Przy jednym stole mogą siedzieć więcej niż dwie osoby, ale na jedną osobę w lokalu obowiązuje limit 10 metrów kwadratowych (dotąd 15). W dalszym ciągu odległość między stołami musi wynosić dwa metry. Lokale gastronomiczne nie muszą już być zamykane o godz. 22, ale kluby nocne nadal nie mogą wznowić działalności.

18:57 Belgia znacznie łagodzi ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią

Belgijskie władze ogłosiły w środę dalsze złagodzenie środków wprowadzonych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. 8 czerwca w kraju będą mógł być otwarte bary i restauracje, a mieszkańcy będą mogli poruszać się po kraju turystycznie.

18:38 Bełchatów: Pracownik Szkoły Podstawowej nr 13 chory na COVID-19. Szkołę zamknięto! 

U pracownika bełchatowskiej Szkoły Podstawowej nr 13 wykryto koronawirusa. Zakażenie potwierdził sanepid, zgodnie z procedurami szkołę zamknięto. Dyrekcja placówki wyraźnie podkreśla, że uczniowie, a także nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi są bezpieczni. W środę późnym popołudniem do szkoły wkroczyły służby, które mają cały obiekt zdezynfekować. Więcej na ten temat TUTAJ.

18:21 Koronawirus ZABIJA kolejne osoby! Zmarł 71-latek z Kędzierzyna-Koźla!

Choć koronawirus wyraźnie słabnie, to wciąż zbiera żniwo w województwie opolskim. W środę (3 czerwca) potwierdzono trzy kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w regionie. Niestety, jedna osoba przegrała walkę z epidemią. [SZCZEGÓŁY]

18:12 Najwięcej nowych przypadków w łódzkiem

Najnowsze informacje dotyczące liczby chorych na COVID-19 nie pozostawiają złudzeń, wirus ciągle atakuje! W popołudniowym raporcie Ministerstwa Zdrowia potwierdzono 142 nowe zachorowania. Największa liczba chorych dotyczy województwa łódzkiego – to 54 nowe przypadki.[SZCZEGÓŁY]

18:02 7 ofiar koronawirusa na Dolnym Śląsku! Nie żyją pacjenci z Wrocławia i Legnicy 

7 kolejnych osób zakażonych koronawirusem zmarło w województwie dolnośląskim. Wśród ofiar jest 5 osób hospitalizowanych we Wrocławiu i 2 z Legnicy. [SZCZEGÓŁY]

17:56 Podkarpacki sanepid przekazał FATALNĄ informację. Chodzi o koronawirusa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przekazała smutną informację dotyczącą epidemii koronawirusa w regionie. W miniony wtorek zmarł kolejny pacjent zakażony SARS-CoV-2. Mężczyzna był hospitalizowany w szpitalu w Przemyślu, miał 69 lat. [SZCZEGÓŁY]

17:51 Koronawirus w Polsce. Tragiczne informacje z Radomia.

Nie żyje troje pacjentów z Radomiu.  - To 90-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna oraz 73-letni mężczyzna - informuje Ministerstwo Zdrowia. Więcej TUTAJ.

17:44 Koronawirus w Polsce: 13 kolejnych ofiar epidemii! Gdzie najwięcej nowych zakażeń?

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało w środę 3 czerwca o godz. 17:30 najnowsze dane dotyczące kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Tym razem najwięcej zakażeń odnotowano nie na Śląsku lecz w województwie łódzkim. [SZCZEGÓŁY]

17:32 Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce

Mamy 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw:

 • łódzkiego (54),
 • śląskiego (31),
 • mazowieckiego (28),
 • małopolskiego (8),
 • dolnośląskiego (7),
 • podlaskiego (5),
 • świętokrzyskiego (4),
 • opolskiego (3),
 • kujawsko-pomorskiego (1),
 • lubuskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 60-K, 67-M, 90-M, 91-K, 59-K Wrocław, 86-K, 83-M Legnica, 71-M Kędzierzyn-Koźle, 69-M Przemyśl, 61-M, 73-M, 90-K Radom, 84-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem: 24 687. Zmarło 1 115 osób.

17:18 Poznańska fundacja wspiera Republikę Środkowoafrykańską w walce z pandemią COVID-19

Prawie trzy tony środków medycznych, w tym przyłbice, mydło i środki odkażające, trafi m.in. do 12 wiejskich przychodni w Republice Środkowoafrykańskiej. Transport darów z fundacji Redemptoris Missio odbywa się w ramach akcji pomocy organizowanej przez agendę ONZ Word Food Program.

- Te wszystkie rzeczy, które dzisiaj wysyłamy, to są środki do walki z koronawirusem. COVID-19 oczywiście w Afryce jest obecne, przy czym nikt nie zna rozmiarów całego zjawiska, ponieważ w Afryce brakuje wszystkiego – w tym również testów na obecność koronawirusa – mówiła w środę dziennikarzom prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Justyna Janiec-Palczewska.

17:03 Czechy i Słowacja otwierają granicę!

Od północy w czwartek otwarte będą granice dla obywateli czeskich podróżujących na Słowację. Taką deklarację złożył w Pradze w środę premier Słowacji Igor Matovicz, który przyjechał do Czech z pierwszą zagraniczną wizytą. Słowacja, wraz z innymi krajami sąsiadującymi z Czechami i większością państw Europy Środkowej, została zaliczona do państw bezpiecznych. Przy podróżach nie są potrzebne negatywne testy na koronawirusa i kwarantanna. Słowacy w dalszym ciągu będą mieli zamknięte granice z państwami sąsiednimi, z wyjątkiem Czech - informuje PAP.

16:58 Białystok: Koronawrius na ONKOLOGII! Zakażona pacjentka!

- Otrzymaliśmy informację o kolejnym dodatnim wyniku, tym razem u pacjentki, która w poniedziałek została wypisana do domu - poinformowała w komunikacie przesłanym mediom rzeczniczka Białostockiego Centrum Onkologii Monika Mróz. Dodała, że badania pacjentce zostały zrobione w ramach przesiewowych testów wykonanych personelowi i pacjentom szpitala po tym, jak na białostockiej onkologii potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa - podaje PAP.

16:43 Wlk. Brytania: Ponad 50 000 ofiar COVID-19!

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła w środę 50 000 - informuje Reuters. Tym samym kraj stał się jednym z epicentrów światowych koronawirusa, a panująca sytuacja jest jedną z najgorszych na świecie. W marcu główny doradca naukowy Wielkiej Brytanii Patrick Vallance powiedział, że utrzymanie liczby śmierci poniżej 20 000 byłoby "dobrym rezultatem". Tymczasem już w kwietniu podanoał, że najgorszym scenariuszem będzie 50 000 zgonów. Ta granica już została przekroczona.

16:30 Ministerstwo Rodziny: Epidemia dotyczy każdego z nas

Wiceszefowa resortu rodziny odwiedziła w środę Nałęczów. Poruszała kwestię wsparcia dla przedsiębiorców z regionu. - Epidemia dotyczy każdego z nas. Walka ze skutkami koronawirusa to nie tylko problem dużych przedsiębiorstw. Chronimy także miejsca pracy, mające kolosalne znaczenie dla rozwoju mniejszych miejscowości jak Nałęczów - Podkreślała Alina Nowak.

15:45 Niemcy odmrażają turystykę zagraniczną!

Rząd Niemiec chce od 15 czerwca znieść ostrzeżenie dla własnych obywateli, by w związku z zagrożeniem koronawirusowym nie wyjeżdżali za granicę. Chodzi o 31 państw Europy - podała agencja dpa, powołując się na uchwalony w środę rządowy dokument programowy. 17 marca wydano ostrzeżenie dotyczące wszystkich krajów świata, które ma zostać zastąpione indywidualnymi wskazaniami dla podróżnych, informującymi o stopniu zagrożenia w danym państwie. Rząd zastrzegł jednocześnie, że proponowane ograniczenie restrykcji uzależnione jest od dalszego pozytywnego rozwoju sytuacji epidemicznej, a ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni (PAP).

15:40 Łódzkie: Piękny dar od samorządu dla szpitali

Kolejnych 11 respiratorów trafiło w środę do czterech szpitali w woj. łódzkim w ramach doposażania przez samorząd placówek w sprzęt ratujący życie oraz chroniący medyków. Wkrótce szpitale otrzymają kombinezony wyprodukowane przez lokalne firmy na zlecenie zarządu woj. łódzkiego. Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber na briefingu prasowym w środę, że samorząd od kwietnia realizuje warty ponad 100 mln zł program wsparcia szpitali w regionach. - W jego ramach do naszych szpital w woj. łódzkim trafiają respiratory, kardiomonitory, odzież ochronna. Dziś wychodzimy z najgorszego zagrożenia epidemicznego, ale w szpitalach wciąż są chorzy i służba zdrowia cały czas potrzebuje tego wsparcia. Dlatego dalej będziemy starali się je doposażać – tłumaczy w rozmowie z PAP.

15:20 Starachowice. Pacjent ZAATAKOWAŁ pielęgniarkę. Miał koronawirusa?

Makabryczne zdarzenie w starachowickim szpitalu! Jeden z pacjentów zaatakował pielęgniarkę, kobieta musiała ratować się ucieczką. Nie wiadomo w jakim stanie jest poszkodowana, nie ujawniono również skali obrażeń. W związku z historią medyczną podejrzanego o napaść pacjenta pobrano od niego wymaz pod kątem testów na koronawirusa.

Jeśli wynik będzie negatywny, dopiero wówczas agresywny pacjent zostanie przesłuchany. Grozi mu nawet 10-letnia odsiadka!

O szczegółach przeczytasz TUTAJ.

15:10 Strażnicy miejscy rapują o COVID-19

Akcja #Hot16Challenge2 trwa już od kilku tygodni. Dołączyli do niej m.in. Strażnicy Miejscy z Poznania, którzy przyjęli zaproszenie od kolegów i koleżanek po fachu z Łodzi. Jak wygląda ich raperski popis? Zobaczcie sami!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Strażnicy Miejscy z Poznania RAPUJĄ. Czy to nowy hit? "Wirus covid nie jest przecież Bogiem" [WIDEO]

15:00 Koronawirus w Azji

Na Filipinach zdiagnozowano w środę 751 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podał na stronie internetowej resort zdrowia tego kraju. To największy dobowy bilans wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej. W Indonezji zdiagnozowano 684 nowe infekcje.
Przedstawiciel ministerstwa zdrowia Indonezji poinformował, że bilans zainfekowanych w jego kraju od wybuchu epidemii wzrósł w środę do 28 233.

Z kolei na Filipinach w środę liczba zakażonych wzrosła do 19 748 - przekazało ministerstwo zdrowia tego kraju. W Malezji odnotowano w środę 93 nowe zakażenia, zwiększając ogólną liczbę zainfekowanych do 7970. Według najnowszego zestawienia agencji Reutera od początku pandemii koronawirusa na świecie zdiagnozowano 6,39 mln przypadków zakażenia, a ponad 379 tys. osób zmarło.

14:50 Giganci sportu walczą z kryzysem. Gwiazdy nie chcą obniżek

Prezes FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, który zaproponował piłkarzom drugą obniżkę pensji. Według informacji katalońskiego radia RAC 1, druga obniżka miałaby być mniejsza niż pierwsza, ale i tak pozwoliłaby zaoszczędzić klubowi okrągłą sumkę. Gracze postawili jednak weto!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Gorąco w Barcelonie! Piłkarze nie zgadzają się na drugą obniżkę pensji!

14:40 Ukraińcy wracają do pracy w Polsce

Pracujący w Polsce Ukraińcy, jak i zatrudniające ich firmy, z powodu koronawirusa znalazły się w wyjątkowo trudnym położeniu. Obowiązkowa kwarantanna, kończąca się wiza czy pozwolenie na pracę uniemożliwiły naszym wschodnim sąsiadom zarobek. Narzekają także polscy pracodawcy, których kołem napędowym są pracownicy z Ukrainy. Agencje zatrudnienia jednak wzięły sprawy w swoje ręce i masowo sprowadzają zagranicznych pracowników do Polski.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Ukraińcy wracają do Polski, ale pracowników sezonowych nadal brakuje

14:30 Nie będzie 1000 plus?

Bon wakacyjny 1000 plus to jeden z pomysłów rządu, który miał pomóc Polakom, a także branży turystycznej, wrócić do normalności po zamrożeniu gospodarki i pandemii koronawirusa. Pojawiają się kolejne głosy, które wprost mówią, że 1000 plus już jest do zmiany, albo że w ogóle go nie będzie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Nie będzie bonu 1000 plus na wakacje! Kiedy wypłaty nowego świadczenia?

14:20 Koronawirus w Szwecji. Główny epidemiolog: "Zbyt wiele osób zmarło"

Anders Tegnell, główny epidemiolog Szwecji i twórca liberalnej strategii walki z COVID-19 w tym kraju przyznał w jednym z wywiadów dla szwedzkich mediów, że Szwecja od początku powinna podjąć więcej działań, aby zwalczyć epidemię koronawirusa. - Zbyt wiele osób zmarło - powiedział Tegnell. - Gdybyśmy mieli do czynienia z tą samą chorobą, wiedząc o niej to, co wiemy dzisiaj, sądzę, że znaleźlibyśmy się w połowie drogi między tym, co zrobiła Szwecja a reszta świata - dodał szwedzki epidemiolog.

14:10 Wuhan przebadane niemal w całości

Chińskie media podały, że w czasie kampanii masowych testów na koronawirusa przebadano prawie wszystkich mieszkańców miasta Wuhan, które liczy 11 milionów mieszkańców. To właśnie w tym chińskim mieście wybuchła pandemia COVID-19. Z kolei jak informuje agencja prasowa Xinhua, od 14 maja do 1 czerwca, władze poddały testom 9,8 mln mieszkańców miasta.

14:00 Coraz bliżej miliona testów na COVID-19 w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przebadano jak dotąd 967 177 próbek pobranych na obecność koronawirusa od 881 907 osób. Ostatniej doby wykonano ponad 21,2 tys. testów.

13:48 Koniec epidemii na Warmii i Mazurach?

Zaledwie 20 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem jest w woj. warmińsko-mazurskim. Ozdrowieńców przybywa, a ostatni przypadek zachorowania potwierdzono w regionie 26 maja.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koniec epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach? Zaskakujące dane!

13:35 Chora lekarka "olała" obowiązek izolacji. Sprawę bada prokuratura!

Kilka dni temu informowaliśmy o nieodpowiedzialnym zachowaniu lekarki z Piły. Kobieta jest zakażona koronawirusem, ale opuściła miejsce izolacji i pojechała do szpitala, aby zrobić sobie ponowny test. Sprawę bada prokuratura, a kobiecie grożą ogromne konsekwencje! [SZCZEGÓŁY]

12:45 Punkt drive-thru w Ostrzeszowie. Dla kogo BEZPŁATNE badania na obecność wirusa?

Kolejne miasto w Wielkopolsce uruchamia punkt badań na obecność COVID-10. W czwartek i piątek dzięki staraniom władz samorządowych oraz decyzji Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, mieszkańcy Ostrzeszowa oraz powiatu ostrzeszowskiego, będą mogli bezpłatnie poddać się testom. [CZYTAJ WIĘCEJ]

12:35 Jemielnica zdezynfekuje cały urząd! Budynek zamknięty

Wioska z powiatu strzeleckiego zamyka Urząd Miasta. Wśród pracowników potwierdzono zakażenia koronawirusem, kilku innych jest w kwarantannie. Budynek został zamknięty dla petentów. [SZCZEGÓŁY]

12:25 Koronawirus w Wielkopolsce. Gdzie nie ma zarazy?

W województwie wielkopolskim potwierdzono 2206 przypadków zakażenia wirusem z Chin. W regionie śmierć w wyniku COVID-19 poniosły 154 osoby. W Wielkopolsce pozostał już jeden powiat, w którym nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. [CZYTAJ WIĘCEJ]

12:07 Koronawirus szaleje w Indiach

Ministerstwo zdrowia Indii poinformowało w środę, że w ciągu ostatniej doby w całym kraju stwierdzono 8909 nowych zakażeń koronawirusem!

Oficjalny bilans pandemii koronawirusa w Indiach to obecnie 207 615 potwierdzonych przypadków infekcji oraz 5815 zgonów na Covid-19. Eksperci szacują, że szczyt pandemii nastąpi w Indiach za kilka tygodni.

11:55 Wiceminister zdrowia: w tym roku wakacje nie tylko w Polsce; decyzje w połowie czerwca

PAP: W tym roku wakacje będą możliwe nie tylko w Polsce; myślę, że w połowie czerwca będzie ten moment, kiedy będziemy planowali wyjazdy i wiedzieli, dokąd możemy polecieć - powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zapytany w Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta, czy resort zdrowia będzie zalecał zniesienie obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju z wakacji, Kraska odparł: "jeżeli nie będzie uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że tej kwarantanny nie będzie". Ale - dodał - "to są decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej". Wiceminister zauważył również, że dostępność krajów zmienia się z dnia na dzień, a sytuacja w różnych państwach jest różnie postrzegana. Wyraził też nadzieję, że "w najbliższych tygodniach świat się otworzy", a wątpliwości związane z ograniczeniami turystycznymi zostaną rozwiane. Z najnowszych danych MZ wynika, że łączna liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 24 tys. 395 osób, z czego 1092 osoby zmarły, a 11 726 wyzdrowiało.

11:40 Koronawirus w Zachodniopomorskiem. Siedem przypadków z Zachodniopomorskiego, dwie osoby są ze Szczecina

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 150 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Siedem osób pochodzi z województwa zachodniopomorskiego

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:25 Koronawirus w Koszalinie. Sąd Okręgowy zawiesza rozprawy

Dwa przypadki zarażenia koronawirusem potwierdzono w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. W związku z tym odwoływane są rozprawy.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:10 Ministerstwo Zdrowia: 150 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. ZERO w Toruniu i okolicach

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport o koronawirusie w Polsce. W środę (3.06.2020) w godzinach porannych odnotowano 150 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Na szczęście żaden przypadek nie dotyczy Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku. Zobaczcie szczegóły poniżej!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:55 Koronawirus w Polsce: Nie żyją kolejne zakażone osoby z woj. łódzkiego. COVID-19 zabił w regionie ponad 70 osób

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś (3 czerwca) rano o kolejnych zakażeniach koronawirusem i zgonach. Wśród nowych ofiar COVID-19 dwoje pacjentów z woj. łódzkiego.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:50 Koronawirus ATAKUJE w Białymstoku. Zakażenia w SZPITALU oraz w SZKOLE

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia z godz. 10, w woj. podlaskim wykryto 5. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one mieszkańców Białegostoku i powiatu białostockiego. Chorobę wykryto m.in. w Białostockim Centrum Onkologii oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:35 Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo! NIE ŻYJE 68-latek z Wielkopolski!

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Tym samym liczba chorych wzrosła do 24 545. Niestety resort zdrowia przekazał także przykre wiadomości - zmarło 10 osób.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:20 Koronawirus zabił 7 osób w Śląskiem. MZ: Najwięcej nowych zakażeń w TYM regionie!

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiaj (3 czerwca) o godz. 10:00 najnowsze dane dotyczące kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej, ponownie, odnotowano w województwie śląskim. Zaraza zabiła również dziesięć kolejnych osób! Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

10:00 Kolejne zakażenia potwierdzone! MZ podało najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (3 czerwca) o godz. 10:00 o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Potwierdzono 150 nowych zakażeń.

Dotyczą one województw:

 • śląskiego (78),
 • wielkopolskiego (18),
 • opolskiego (16),
 • lubelskiego (8),
 • małopolskiego (8),
 • zachodniopomorskiego (7),
 • podlaskiego (5),
 • świętokrzyskiego (5),
 • dolnośląskiego (3),
 • lubuskiego (1),
 • podkarpackiego (1). 

- Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-K, 78-K Tychy, 68-M, 62-M Racibórz, 89-M Zawiercie, 86-K Cieszyn, 78-M Tarnowskie Góry, 89-M, 87-M Zgierz, 68-M Poznań - podaje Ministerstwo Zdrowia. - Osoby te miały choroby współistniejące - dodano.

W Polsce potwierdzono do tej pory 24 545 zakażeń koronawirusem. Odnotowano również 1 102 zgonów.

09:50 Ukraina: 483 zakażenia koronawirusem, 8 kolejnych chorych zmarło

PAP: Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby wykryto 483 przypadki zakażenia koronawirusem, ośmiu chorych zmarło, a 362 wyzdrowiało - podał w środę resort ochrony zdrowia tego kraju. Bilans zainfekowanych wzrósł do 24 823, zmarłych do 735, a wyzdrowiałych do 10 440. W ciągu minionych 24 godzin najwięcej przypadków zakażenia wykryto w obwodzie lwowskim (96), w Kijowie (62) i w obwodzie rówieńskim (50). Ogółem największą liczbę infekcji SARS-CoV-2 potwierdzono dotąd w obwodzie czerniowieckim (3442) i w Kijowie (3133). Centrum Zdrowia Publicznego poinformowało, że w kraju przeprowadzono do tej pory ok. 382 tys. testów metodą PCR na obecność koronawirusa oraz ok. 22 tys. testów na przeciwciała koronawirusa.

09:35 #Hot16Challenge Teatru Wielkiego w Łodzi [WIDEO] Opera i hip-hop? Opadną Wam szczęki!

Nominowany do Hot16Challenge Teatr Wielki w Łodzi miał przed sobą nie lada wyzwanie. Bo jak inaczej nazwać połączenie hip-hopu i opery? Efekt możecie już podziwiać! Akcja ma na celu wsparcie medyków walczących z koronawirusem.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

09:10 Brazylia: 1262 zgony na Covid-19 w ciągu doby

PAP: Brazylia zarejestrowała kolejną rekordową liczbę zgonów na Covid-19 w ciągu jednej doby, poinformowało ministerstwo zdrowia we wtorek wieczorem. Pandemia w największym kraju Ameryki Łacińskiej nie wykazuje oznak spowolnienia. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w kraju podczas ostatniej doby zarejestrowano 28 936 nowych przypadków koronawirusa oraz 1262 zgonów.Dla porównania- dobę wcześniej , w poniedziałek, zmarły 623 osoby i potwierdzono 11 598 nowych przypadków zakażeń. Od początku pandemii w Brazylii potwierdzono 555 383 przypadki koronawirusa i 31 199 zgonów.

08:45 Koronawirus zabił mężczyznę spod Torunia. 17. ofiara w mieście i powiecie

Fatalne wieści z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował we wtorek (2 czerwca) o śmierci mężczyzny z powiatu toruńskiego. Gospodarz grodu Kopernika przekazał najnowsze statystyki dotyczące regionu. Zobaczcie jak wygląda sytuacja epidemiczną w Toruniu i okolicach.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

08:20 USA: 1081 osób zmarło na Covid-19 podczas ostatniej doby

PAP: 1081 osób zmarło podczas minionej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa-wynika z najnowszych,opublikowanych we wtorek, danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Ponad tysiąc zgonów na dobę w Stanach Zjednoczonych odnotowano ostatnio w ubiegłą sobotę. Według Instytutu Hopkinsa zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzone w Stanach Zjednoczonych już u ponad 1,8 miliona ludzi. Od początku pandemii w Stanach Zjednoczonych zmarło 106 180 osób. Na świecie jest już ponad 6,3 miliona potwierdzonych przypadków tej choroby i ponad 379 000 ofiar śmiertelnych.

08:00 Francja: 107 zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby

PAP: We Francji w ciągu 24 godzin na Covid-19 zmarło 107 osób - 84 w szpitalach i 23 w domach opieki - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja ds.Zdrowia. Po raz pierwszy od 13 dni dobowa liczba zgonów przekroczyła 100. Od początku pandemii na Covid-19 zmarło we Francji 28 940 osób. W szpitalach : 18 590 osób i w domach opieki 10 350 chorych. Jest to pierwszy od piątku bilans zgonów w domach opieki. Generalna dyrekcja ds. zdrowia odnotowuje utrzymujący się spadek liczby zakażonych koronawirusem przebywających na oddziałach intensywnej opieki medycznej. We wtorek 1253 osoby były w stanie ciężkim na oddziałach intensywnej opieki medycznej, o 49 mniej w stosunku do bilansu z poniedziałku. 74 procent osób na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest w szpitalach w czterech regionach" Ile-de-France, Grand-Est, Owernia-Rodan-Alpy i Hauts-de-France.

07:40 Kalisz: Nazywała koronawirusa PRZEZIĘBIENIEM. Pracownicy chcą jej odejścia. Protest pod DPS-em

Rozpoczął się protest pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej w Kaliszu. Chcą odejścia dyrektorki placówki, bo ich zdaniem zlekceważyła koronawirusa! - Słyszeliśmy, że to zwykłe przeziębienie, a pierwsze środki ochrony osobistej kupowały nam związki zawodowe - mówi SUPER EXPRESSOWI pracownica DPS-u. Efekt? Śmierć ponad 40 pensjonariuszy. - Te statystki przerażają, bo wcześniej 50 osób umarło przez cały rok, a teraz przez dwa miesiące - dodaje.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

07:20 Łódź: Koronawirus w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy Przybyszewskiego. Podopieczni z objawami zakażenia

Nowe ognisko koronawirusa w Łodzi. Zakażenie wykryto u kilkunastu podopiecznych i pracowników Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Przybyszewskiego.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

06:55 Opiekunka ze żłobka w Bydgoszczy zakażona, 178 osób na kwarantannie

PAP: Badania wykazały, że opiekunka ze żłobka "Słoneczko" w Bydgoszczy jest zakażona koronawirusem. Placówka została zamknięta, a 178 osób objęto kwarantanną – poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Olga Radkiewicz. "Powiatowy inspektor sanitarny w Bydgoszczy w poniedziałek w późnych godzinach wieczornych został poinformowany o dodatnim wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 jednej z opiekunek pracujących w żłobku. Oczywiście dyrekcja placówki zdecydowała o jej zamknięciu do odwołania" – powiedziała rzeczniczka WSSE w Bydgoszczy. Kwarantanną objęto 178 osób, to jest pracowników, dzieci i ich rodziny. Od tych osób pobierane są wymazy do badań na obecność koronawirusa. Do przedszkola uczęszczało 45 maluchów.

06:30 Ponad dwie trzecie Wojsk Obrony Terytorialnej w działaniach przeciw pandemii

PAP: Blisko 70 proc. WOT wzięło udział w działaniach przeciw epidemii, wspierając szpitale, pobierając wymazy, transportując środki ochrony, pomagając seniorom, prowadząc patrole z innymi służbami mundurowymi – podsumowały WOT swoje dotychczasowe zaangażowanie. We wtorek minął 90. dzień od pierwszego potwierdzonego przypadku zachorowania na COVID-19 w Polsce. Dwa dni później – 6 marca – siły zbrojne pierwszy raz od 1989 r. zaangażowały się na tak dużą skalę w działania przeciwkryzysowe. Niedługo później Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy, a 18 marca rozpoczęły operację pod kryptonimem Odporna Wiosna.

06:00 Blisko 24,5 tys. zakażonych koronawirusem i ponad tysiąc zgonów

Witamy ponownie, 3 czerwca, w relacji na żywo dotyczącej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, potwierdzono już 24 395 przypadki zakażeń koronawirusem w kraju, odnotowano również 1 092 zgonów. Bądźcie na bieżąco i śledźcie informacje z kraju oraz świata. Zachęcamy!

23.00 Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków? Jaka jest liczba zgonów? [PODSUMOWANIE DNIA: Wtorek 2 czerwca]

We wtorek (2 czerwca) w Polsce potwierdzono w sumie 230 kolejnych, nowych przypadków zakażeń SARS-COV-2. Tylko dzisiaj zmarło 18 osób.

Ogólny bilans zachorowań wzrósł do 24,395 przypadków. W całym kraju w wyniku choroby COVID-19, zmarły już 1,092 osoby.

Polska jest na 36 miejscu na świecie pod względem liczby potwierdzonych zachorowań. Na czele wciąż Stany Zjednoczone, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania i Włochy.

Najświeższe informacje z kraju z 2 czerwca:

Ustawa o wyborach z podpisem prezydenta! Kiedy pójdziemy głosować? WYBORY 2020

22.40 Trump "obrażony" na WHO, zakażenia rosną w obu Amerykach. W Europie Zachodniej coraz lepiej

Donald Trump już w piątek mówił, że zrywa z PAHO, jedną z agend WHO. Według prezydenta USA, ta organizacja wspiera Chiny, a Pekin nie dostarcza obowiązkowych raportów nt. stanu epidemii.

- Trump wielokrotnie oskarżał WHO o sprzyjanie Chinom. Jego zdaniem reakcja tej organizacji na wybuch pandemii nie była odpowiednia, ponieważ Chiny "całkowicie kontrolują" WHO - komentuje sprawę PAP.

WHO podaje też, że w obu Amerykach, Rosji i Europie Wschodniej epidemia nie zwalnia. Zwalnia natomiast w Europie Zachodniej.

22.20 Dziś mija 90. dni od pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce!

4 marca 2020 w szpitalu w Zielonej Górze potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w Polsce. Szczegóły dotyczące tamtego pacjenta znajdziesz TUTAJ.

Minęło 90 dni i dziś (2 czerwca) w Polsce potwierdzonych jest 24,395 przypadków zakażeń, a zmarły 1,092 osoby.

Przypomnijmy, jak przebiegały zmiany wewnątrz kraju od wykrycia pierwszego przypadku:

 • Polska 14-20 marca: Stan zagrożenia epidemicznego,
 • 15 marca: na granicy wprowadzono kordon sanitarny (ograniczenie ruchu),
 • 20 marca: W Polsce oficjalnie wprowadzono stan epidemii.

22.15 Służby WOT podsumowują walkę z epidemią: zaangażowane było 70 proc. formacji

Służby Wojsk Obrony Terytorialnej podsumowały swoje tymczasowe zaangażowanie w walkę z epidemią koronawirusa. W sumie, blisko 70 proc. wzięło udział w akcjach wspierających szpitale, czy pobierania wymazów, transportu środków ochronnych, pomocy seniorom i patrolując ulice.

- [...] 6 marca – siły zbrojne pierwszy raz od 1989 r. zaangażowały się na tak dużą skalę w działania przeciwkryzysowe [...] - pisze o tej sprawie PAP.

18 marca ta formacja zmieniła model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy, a 18 marca rozpoczęły operację pod kryptonimem Odporna Wiosna.

21:45 Koronawirus we Włoszech. Jak wygląda sytuacja na Półwyspie Apenińskim?

Już 233 tysiące odnotowanych zakażeń, ponad 33,5 tysiąca zgonów i 160 tysięcy wyzdrowień. Statystyki włoskiego MZ pokazują stopniowe wyhamowanie rozwoju epidemii w tym kraju.

21:30 Koronawirus nie daje za wygraną. Kolejne państwa z gorszymi statystykami niż Chiny

Chiny są obecnie 17. krajem na świecie pod względem liczby wykrytych przypadków koronawirusa. Przed kilkoma miesiącami właśnie tam zapoczątkowana została światowa pandemia. W ostatnich dniach m.in. Chile, Meksyk czy Arabia Saudyjska "przegoniły" Chiny, notując kolejne zakażenia. Tymczasem w Państwie Środka wykres określający liczbę chorych niemal się zatrzymał.

21:20 Koronawirus na świecie. Rośnie liczba zakażeń i zgonów

Tragiczne statystyki nieubłaganie rosną. We wszystkich krajach obecność koronawirusa zdiagnozowano już w sumie u 6 milionów 442 tysięcy pacjentów. Niestety, przeszło 380 tysięcy osób zmarło z powodu COVID-19.

21:06 Koronawirus: Pracownicy szpitali krytykują zaopatrzenie placówek

Jak informuje PAP, w ogólnopolskim badaniu, które przeprowadził Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, wzięło udział 467 pracowników polskiej służby zdrowia. Zdaniem ponad 80 procent z nich poziom zaopatrzenia placówek w dobie epidemii koronawirusa jest niewystarczający. Prawie 1/3 powiedziała, że zdarzało jej się pracować bez 100-procentowego zabezpieczenia w środki ochrony osobistej.

- Gdyby uniknąć niektórych błędów w zarządzaniu, zwłaszcza na początku epidemii, zapewne mniej osób zostałoby zakażonych. Postawę administracji publicznej można streścić: zobaczymy, co się zdarzy. Procedury bezpieczeństwa można było wdrożyć znacznie wcześniej. Już w styczniu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego alarmowała, że jesteśmy na prostej drodze do rozwoju epidemii - mówi PAP kierownik badań i rektor WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk.

20:46 Polscy żołnierze będą ćwiczyć z Amerykanami, ale muszą się przebadać

To w związku z manewrami DEFENDER-Europe 20 Plus, które rozpoczną się na poligonie w Drawsku Pomorskim 5 czerwca. Jak informuje TVN24.pl, w ramach ćwiczeń miał dojść do największego desantu amerykańskich żołnierzy do Europy od 25 lat, ale szyki pokrzyżowała im pandemia koronawirusa, dlatego na Pomorze udało się tylko 6 z 20 tysięcy Amerykanów. Zanim polscy żołnierze dołączą do zagranicznych kolegów, muszą się przebadać.

- Planujemy przeprowadzić przynajmniej kilkaset testów, podczas gdy z 12. Brygady Zmechanizowanej w ćwiczeniu weźmie udział ponad tysiąc żołnierzy. Jeszcze nie mamy możliwości, żeby przebadać wszystkich, ale będziemy dążyć do przetestowania jak największej liczby żołnierzy - mówi TVN24.pl kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

20:30 DPS w Kaliszu: Wraca nowa-stara dyrektor. Pracownicy: Nie chcemy jej!

Kilka tygodni temu władze miasta powołały na miejsce kobiety Marcina Ferenca, który był chwalony za swoje działania w walce z koronawirusem - informuje RMF FM. Mężczyzna zastąpił Halinę Szalska, która według opinii pracowników lekceważyła zagrożenie. W środę o godz. 7 mają się zjawić przed bramą prowadzącą na teren DPS-u, by zaprotestować przeciwko ponownej powrotowi kobiety na stanowisko. Od połowy kwietnia, gdy wykryto tam pierwszy przypadek choroby, w placówce zmarło 41 osób.

20:14 Łódź: 17 zakażeń w DPS-ie! Jak do tego doszło?

W jednej z największych tego typu placówek w mieście wykryto ognisko choroby - informuje PAP. Zakażonych jest 15 pensjonariuszy i dwóch pracowników. Zarażonych mieszkańców DPS-u przewieziono do szpitala zakaźnego, natomiast pozostałych czekają teraz badania, bo sanepid skierował już na miejsce tzw. karetkę wymazową. W placówce przy ul. Przybyszewskiego jest prawie 600 pensjonariuszy i 370 pracowników.

19:55 Koronawirus. Szybki wzrost przypadków w obu Amerykach

- Liczba nowych przypadków koronawirusa szybko rośnie w obu Amerykach, w całym regionie liczba osób zakażonych jest bliska 3 mln - powiedziała we wtorek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia do spraw Ameryk Carissa Etienne. Ekspertka wyraziła nadzieję, że Panamerykańska Organizacja Zdrowia będzie mogła nadal współpracować z USA mimo decyzji prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu USA z WHO. W piątek Trump oświadczył, że USA zrywają relacje z tą agendą ONZ. Mimo to w poniedziałek szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi - informuje PAP.

19:50 Starachowice: PLAGA zachorowań w zakładach Animex! Sztab kryzysowy w firmie!

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem wśród pracowników zakładu mięsnego Animex Foods w Starachowicach! Choroba COVID-19 została wykryta już u 77 osób, 10 z nich to pracownicy firm zewnętrznych, które współpracują z przedsiębiorstwem. W związku z pogarszającą się sytuacją w firmie powołano sztab kryzysowy.

Co się dzieje w starachowickich zakładach? Sprawdź TU!

19:45 Czy dezynfektory w komunikacji miejskiej w Poznaniu chronią przez zakażeniem?

MPK Poznań zamówiło specjalne dezynfektory które zostaną zainstalowane we wszystkich tramwajach i autobusach w Poznaniu. Dzięki nim pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy Wielkopolski mają czuć się bezpieczniej.

Czy tak faktycznie jest? Sprawdziliśmy!

19:38 Hiszpania "UKRYWA zgony"? Zmasowana krytyka

Rząd Hiszpanii ogłosił we wtorek, że od dwóch dni w kraju nie było żadnego zgonu z powodu Covid-19. Deklaracja ta spotkała się z niedowierzaniem komentatorów i polityków, zarzucających władzom kraju “ukrywanie” zmarłych. W Portugalii zanotowano 12 nowych ofiar śmiertelnych. We wtorek rząd Pedra Sancheza, podobnie jak w poniedziałek, ogłosił, że w ciągu doby hiszpańskie służby sanitarne nie odnotowały żadnego zgonu wśród pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Oznacza to, że liczba zmarłych utrzymuje się na poziomie 27 127. Liczba zakażonych wzrosła tymczasem w ciągu ostatniej doby z 239 638 do 239 932, czyli o 294 przypadki (PAP).

19:20 Jak zmieniła nas EPIDEMIA i CO DALEJ? Te słowa psychologa dają do myślenia!

Epidemia koronawirusa znalazła już swoje miejsce na kartach historii. Długo też nie opuści nas samych; jeśli nie dosłownie, to z pewnością naszej psychiki. Być może wpłynie - lub już wpłynęła - na sposób widzenia współczesnego świata. W ostatnim etapie odmrażania gospodarki i w obliczu powszechnego uznania, że jest już lepiej, niż było, zapytaliśmy psychologa o najistotniejsze, wydawałoby się, spostrzeżenia. Jak poradziliśmy sobie w krytycznej sytuacji? Czy wyciągniemy z niej lekcję? Co, podczas krajowej kwarantanny było najtrudniejsze dla większości z nas? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w rozmowie z psychologiem z Krapkowic (woj. opolskie), Kacprem Wasielewskim.

Cały wywiad przeczytasz TUTAJ! Warto!

19:10 Koronawirus w Bydgoszczy. Sprawdź aktualne dane!

- Kolejna osoba zakażona koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim to mieszkaniec Bydgoszczy - informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego i dodaje: - Są też dobre informacje. Mamy 2 nowych ozdrowieńców.

Ile osób zachorowało do tej pory w woj. kujawsko-pomorskim?

Aktualne dane znajdziesz W TYM MIEJSCU.

19:05 Kędzierzyn-Koźle: Koronawirus w Urzędzie Miasta! Budynek ODIZOLOWANY

Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu dołączył do szeregu budynków publicznych, które musiały zostać zamknięte. Wśród pracowników potwierdzono przypadek zakażenia SARS-COV-2. Ilu pracowników zmaga się z wirusem? Jak poważna jest skala, a gdzie epicentrum?

Dowiesz się TUTAJ.

18:54 MPK Poznań stawia na dezynfekcję! I to bezdotykową!

Bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk mają się znaleźć w każdym pojeździe MPK Poznań. Pierwsze takie automaty zainstalowano już w kilku pojazdach. Do połowy czerwca MPK Poznań ma otrzymać wszystkie zamówione urządzenia. Rzeczniczka prasowa MPK Poznań Agnieszka Smogulecka poinformowała we wtorek, że w związku z luzowaniem obostrzeń w przemieszczaniu się firma – w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów – zamówiła 635 dezynfektorów, czyli automatycznych, bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk. Pierwsze urządzenia są montowane w tramwajach Moderus Gamma - informuje PAP.

18:33 Koronawirus na Opolszczyźnie! Nie żyje mężczyzna z powiatu krapkowickiego!

Smutne wieści napłynęły ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu! Zmarł 71-letni mężczyzna pochodzący z powiatu krapkowickiego, który był obciążony chorobami współistniejącymi. To już 48. ofiara śmiertelna choroby COVID-19 w regionie.

Stwierdzono też nowe przypadki koronawirusa. Ile? Dowiesz się TU!

18:30 Koronawirus w Radomiu. Nie żyje pacjentka szpitala! 

O śmierci pacjentki szpitala w Radomiu poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 84-latka to jedna z 11 ofiar koronawirusa, które zostały wymienione w najnowszym raporcie resortu - większość miała choroby współistniejące.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

18:25 Koronawirus w woj. mazowieckim. Nie jest dobrze!

Zaklinanie rzeczywistości nic nie daje: zaraza wciąż zbiera okrutne żniwo! W ciągu ostatniej doby przybyło ponad 230 nowych przypadków koronawirusa. Aż 18 osób zmarło, z czego 1/3 - na Mazowszu!

Jak wyglądają dokładne dane? Sprawdź TU!

18:10 Śmiertelne żniwo w województwie śląskim. Kolejne ofiary COVID-19!

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach spowodowanych COVID-19. Niestety, wiele smutnych wiadomości napłynęło z kilku szpitali na terenie województwa śląskiego.

Z powodu COVID-19 zmarło czworo pacjentów. Kim byli? Sprawdź TUTAJ!

17:45 Koronawirus ZABIJA! Kolejne zgony w Polsce!

Z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 11 osób w naszym kraju. Ofiary COVID-19 to:

 • 71-latek z Kędzierzyn-Koźla,
 • 70-latek i 84-latka z Tychów,
 • 75-latka z Raciborza,
 • 56-latek z Zawiercia,
 • 48-latek, 89-latek, 71-latek, 63-latka, 55-latka z Warszawy,
 • 84-latka z Radomia.

17:35 Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia!

Mamy 129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

 • śląskiego (56),
 • mazowieckiego (32),
 • małopolskiego (10),
 • łódzkiego (8),
 • dolnośląskiego (7),
 • świętokrzyskiego (7),
 • opolskiego (4),
 • podlaskiego (3),
 • kujawsko-pomorskiego (1),
 • zachodniopomorskiego (1).

17:30 Koronawirus. Skandal na komisji zdrowia! Posłanka: "Założę maseczkę, bo ze Śląska"

Podczas dzisiejszej (2 czerwca) komisji zdrowia, w trakcie wystąpienia Moniki Rosy (Nowoczesna), posłanki ze Śląska, doszło do skandalicznego zdarzenia. Jej koleżanka z PiS ostentacyjnie zakryła twarz i wyszeptała: "Założę maseczkę, bo ze Śląska". - Widzę, że pani poseł prewencyjnie stosuje wobec mnie ostracyzm - skomentowała Monika Rosa. W czasie epidemii koronawirusa, kiedy dochodzi do spirali hejtu wobec górników i mieszkańców województwa śląskiego, takie słowa posłanki oburzyły wielu ludzi.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:20 Białystok. Koronawirus w szkole! Trwa powiadamianie rodziców! 11 osób na kwarantannie. ZSP 5 przy ul. Magnoliowej zamknięte

Koronawirusa wykryto u jednego z pracowników szkoły. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku został zamknięty na prawie dwa tygodnie. "Osoba nie miała kontaktu z dziećmi" - zapewnia prezydent Białegostoku. Obecnie w woj. podlaskim an COVID-19 choruje 91 osób.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:05 Koronawirus na Warmii i Mazurach. Szpital w Ostródzie wraca do normalności

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego szpital w Ostródzie od 1 czerwca (poniedziałek) przestał być jednoimienną placówką. Ostródzki szpital wraca do normalności, ponieważ koronawirus na Warmii i Mazurach nie jest tak groźny jak np. na Śląsku. W naszym regionie od 26 maja nie odnotowanego nowego przypadku zakażenia. Wojewoda podjął też decyzje dotyczące szpitali w Giżycku, Piszu i Elblągu.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

16:50 Koronawirus w przedszkolu w Stobnie Siódmym. Potwierdzono nowe przypadki zakażenia!

Koronawirus w Wielkopolsce. Kilka dni temu informowaliśmy, że jedna z pracownic przedszkola w Stobnie Siódmym pod Kaliszem zaraził się COVID-19. Sanepid podjął decyzję o zamknięciu całej placówki, a dzieci i ich opiekunów wysłał na przymusową kwarantannę. Dziś pojawiły się wyniki badań wszystkich, którzy mieli kontakt z chorą!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

16:30 Białystok. Porody rodzinne w USK. Wybór: znieczulenie albo mąż przy porodzie

Osoba towarzysząca może uczestniczyć w porodzie - informuje Katarzyna Malinowska-Olczyk z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. - Jednak w sytuacji kiedy okazuje się, że koniecznie jest cesarskie cięcie lub kiedy ciężarna poprosi o znieczulenie, wówczas osoba towarzysząca musi opuścić salę porodową.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

16:00 Bydgoszcz. Żłobek został ZAMKNIĘTY. Powodem KORONAWIRUS u jednej z opiekunek

Alarm w Żłobku Miejskim nr 1 „Słoneczko” na placu Poznańskim w Bydgoszczy. - Sanepid podjął decyzję o zamknięciu placówki, a powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednej z opiekunek - informuje portal metropoliabydgoska.pl. Rodzice zostali natychmiast powiadomieni o zagrożeniu.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

15:45 Lekarz o pandemii w Polsce: najważniejsze, że nigdy nie stanąłem przed wyborem, komu udzielić pomocy

PAP: Najważniejsze, że nigdy nie stanąłem przed wyborem, komu udzielić pomocy; wydaje się, że Włosi polegli zwłaszcza na tym, że późno wprowadzili zasady izolacji społecznej - mówił we wtorek o sytuacji związanej z pandemią płk dr n. med. Robert Ryczek, który brał udział w misji medycznej w Lombardii. Z kolei dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie prof. Waldemar Wierzba podkreślał "znakomitą współpracę" m.in. z Ministerstwem Zdrowia oraz zaznaczył, że w placówce nigdy nie zabrakło środków ochrony osobistej. Obaj lekarze wzięli udział w konferencji zorganizowanej we wtorek przed szpitalem MSWiA. W konferencji wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński.

15:25 UOKiK apeluje do prywatnych placówek medycznych o uczciwość dot. opłat covidowych

PAP: Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zaapelował do prywatnych placówek medycznych o uczciwość i rzetelne informowanie konsumentów o cenach i opłatach związanych z koronawirusem przed realizacją usług - podał Urząd w komunikacie. Jak podano, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napłynęły skargi i pytania od konsumentów dotyczące opłat pobieranych przez dentystów czy lekarzy w związku z koronawirusem. Zgodnie z informacją przekazywaną przez prywatne placówki medyczne opłaty te mają pokrywać koszty związane z zabezpieczeniem gabinetów przed wirusem np. dodatkowe środki czystości, maseczki, fartuchy. Według Urzędu, tzw. opłaty covidowe stosowano w ponad 30 proc. skontrolowanych placówek, a wynosiły one od 10 do 350 zł - średnio to ok. 70 zł. "Apeluję do wszystkich świadczących różne rodzaje usług, w szczególności do prywatnych gabinetów medycznych, o uczciwość i rzetelne informowanie o cenach i opłatach przed realizacją usług" – zaapelował Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK, cytowany w komunikacie. Zwrócił się też do konsumentów, by byli ostrożni i porównywali oferty pomiędzy placówkami medycznymi.

15:00 Wojewoda śląski: od trzech tygodni wolniejszy przyrost liczby nowych przypadków koronawirusa

PAP: Od trzech tygodni przyrost nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim jest wolniejszy niż w poprzednich tygodniach. "Powoli zbliżamy się do tzw. wypłaszczenia przypadków infekcji aktywnych" - ocenił we wtorek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Województwo śląskie, gdzie potwierdzono dotąd ponad 8,5 tys. przypadków Sars-CoV-2, jest regionem o największej w Polsce liczbie zachorowań. Choć nowych przypadków nadal przybywa, z tygodnia na tydzień tempo wzrostu słabnie. "Jeżeli weźmiemy współczynnik tygodniowy, to od trzech tygodni mamy trend spadkowy - i to jest bardzo dobra informacja. Powoli zbliżamy się do tzw. wypłaszczenia przypadków infekcji aktywnych - to będzie sugerowało, że jesteśmy w stanie równowagi. Liczymy, że niebawem przejdziemy przez ten punkt i liczba aktywnych będzie się zmniejszała względem ozdrowieńców" - powiedział wojewoda podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach.

14:45 Wakacje. Skandal! Nie chcą ludzi ze Śląska przez koronawirusa. Prezes ŚOT potwierdza!

Jako pierwsi na łamach "Super Expressu" opisaliśmy szokujące praktyki właścicieli niektórych kwater wypoczynkowych, którzy odmawiają możliwości pobytu mieszkańcom województwa śląskiego ze strachu przed koronawirusem. Teraz nasze doniesienia potwierdza prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, Adam Wawoczny. To skandal!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

14:15 Kamiński do funkcjonariuszy: uratowaliście zdrowie dziesiątek tys. polskich obywateli

PAP: Jestem głęboko przekonany, że uratowaliście zdrowie dziesiątek tysięcy polskich obywateli i pewnie setek, jeśli nie tysięcy żyć - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński, zwracając się do funkcjonariuszy i urzędników podległych MSWiA. Szef MSWiA wziął we wtorek udział we wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim poświęconej działań związanych z koronawirusem. Kamiński zaznaczył, że służby mundurowe i urzędnicy podlegli ministrowi SWiA w czasie pandemii wykazali się wielkim zaangażowaniem i oddaniem. "W imieniu obywateli chcę wam bardzo za ten wysiłek podziękować. Jestem głęboko przekonany, że uratowaliście, mówiąc bez przesady, zdrowie dziesiątek tysięcy polskich obywateli i pewnie setek, jeśli nie tysięcy żyć" - powiedział minister.

13:55 Szumowski: dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy sytuację epidemiczną jedną z najlepszych na świecie

PAP: Dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy sytuację epidemiczną w Polsce jedną z najlepszych w Europie i na świecie; sytuacja epidemiczna to nie tylko ile dziennie jest nowych osób zarażonych, to głównie ile osób na daną epidemię umarło - mówił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szumowski podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim podsumował działania jakie były podejmowane w związku z epidemią koronawirusa. "Pamiętam w marcu gdy decydowaliśmy o tym, by jak najszybciej zabezpieczyć system ochrony zdrowia we wszelkie środki - środki ochrony osobistej, respiratory, jak walczyliśmy o to, by fabryki produkowały sprzęt dezynfekcyjny tak bardzo wtedy potrzebny" - przypominał Szumowski. Podkreślił, że wówczas pomogły spółki Skarbu Państwa, które wyprodukowały "hektolitry, cysterny środków dezynfekcyjnych dla nas wszystkich".

13:35 Koronawirus wywołuje CICHE NIEDOTLENIENIE. Jest śmiertelnie groźne i nie ma objawów!

Koronawirus może wywoływać "ciche niedotlenienie" (hipoksję) organizmu, które jest bardzo niebezpieczne dla zakażonego! Lekarze ostrzegają, że pacjenci z COVID-19 często nie wykazują objawów infekcji (potwierdzają ją dopiero badania), choć może ona prowadzić do niedotlenienia całego organizmu, w tym mózgu, a nawet do śmierci. Szczegóły badań poniżej!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

13:15 W Hongkongu zaniepokojenie nowym ogniskiem zakażeń koronawirusem

PAP: Dziewięć nowych zakażeń koronawirusem zgłoszonych od niedzieli do wtorku wywołuje obawy o nawrót epidemii w Hongkongu, uznawanym powszechnie za jedno z miast, które najlepiej poradziły sobie z kryzysem. Władze mogą przedłużyć ograniczenia zgromadzeń. Pierwsze dwa przypadki w ognisku infekcji w Sha Tin na hongkońskich Nowych Terytoriach dotyczą żony i męża. Później wirusa wykryto jeszcze u czworga ich sąsiadów, dwojga współpracowników żony i pracownika medycznego, który zabrał kobietę do szpitala. Żadna z tych osób nie była ostatnio za granicą. „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym skupiskiem dziewięciu” infekcji – powiedziała szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam przed wtorkowym posiedzeniem gabinetu. Dodała, że władze podejmą wkrótce decyzję, czy obowiązujące obecnie ograniczenia zgromadzeń będą przedłużone.

12:50 Szósty pracownik Białostockiego Centrum Onkologii z potwierdzonym koronawirusem

PAP: U szóstego pracownika Białostockiego Centrum Onkologii potwierdzono koronawirusa - poinformował w wtorek szpital. Zakażony to pracownik zakładu radioterapii, który był jedną z 70 przebadanych w niedzielę osób z personelu tego szpitala. Do końca tygodnia przebadani mają być wszyscy pracownicy BCO. Białostockie Centrum Onkologii poinformowało we wtorek, że pacjenci odbywają radioterapię zgodnie z grafikiem. "Lekarze z ujemnym wynikiem testu przyjmują pacjentów na bieżąco w trybie dyżurowym" - poinformowała w komunikacie rzeczniczka szpitala Monika Mróz. Jak wyjaśniła PAP, oznacza to, że pracuje część lekarzy, pozostali są w trakcie oczekiwania na wyniki testów. Dodała, że jeżeli wyniki będą negatywne, pracować będą wszyscy lekarze.

12:35 Koronawirus na Śląsku: Drugi etap testów na kopalniach! Będzie wzrost zakażeń? LISTA!

Rozpoczyna się drugi etap testów na koronawirusa przeprowadzanych w zakładach górniczych w województwie śląskim. Dziś (2 czerwca) pierwsza kopalnia idzie pod lupę, później kolejne. Znamy dokładny harmonogram i listę kopalń, gdzie będą przeprowadzane testy wśród pracowników. Szczegóły poniżej!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

12:15 Koronawirus na Śląsku: Ponad 50 nowych zakażeń. Sprawdź, kto i gdzie

Śląski Urząd Wojewódzki przygotował raport dotyczący tego, kto i gdzie zaraził się koronawirusem. Chodzi o ponad 50 nowych przypadków zakażeń, o których poinformowało dzisiaj (2 czerwca) o godz. 10:00 Ministerstwo Zdrowia. Sprawdźcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

12:00 Koronawirus w szpitalu na Józefowie. Zakażonych jest kilkunastu pacjentów

Po kilku tygodniach spokoju w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu znów są zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki ma 15 pacjentów z pięciu oddziałów. Chorzy są transportowani do placówek zakaźnych w Radomiu oraz w Warszawie. [SZCZEGÓŁY]

11:48 Kadeci wrócili na studia z koronawirusem

Miał być wielki powrót do szkoły, a okazuje się, że 16 kadetów ze szkoły wojskowej West Point wróciło z wiosennych wakacji z koronawirusem. Pod stałą obserwacją jest ponad 800 studentów. [SZCZEGÓŁY]

11:31 Polskie państwo reagowało najszybciej

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dane dotyczące wprowadzenia obostrzeń w kilku krajach europejskich. Poniżej szczegóły.

11:16 Radom: Żłobek przy ulicy PCK zamknięty! Mąż pracownicy w szpitalu. Koronawirus w Polsce

Jedna z pracownik żłobka przy ulicy PCK w Radomia mogła mieć kontakt z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem. Placówka została zamknięta, a od poniedziałku, 1 czerwca, dzieci nie są przyjmowane. [SZCZEGÓŁY]

10:58 Koronawirus Łódzkie: Dramatyczne dane! 5 ofiar śmiertelnych i ogrom nowych zachorowań!

We wtorek, 2 czerwca Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o nowych przypadkach koronawirusa. Jest 107 zakażeń, dopołudniowy raport nie ujmuje liczby nowych zachorowań w Łódzkiem. Niestety, poznaliśmy też najtragiczniejsze dane – te dotyczące zgonów. [SZCZEGÓŁY]

10:48 Białostockie Centrum Onkologii. Koronawirus wśród pracowników. Cały personel BCO musi przejść testy

Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Najnowszy potwierdzony przypadek dotyczy pracownika zakładu radioterapii. Do tej pory w Białostockim Centrum Onkologii wykryto 6 przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie dotyczą pracowników szpitala. Działalność BCO jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Więcej informacji TUTAJ!

10:32 Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki, ale nie na Podkarpaciu! [RAPORT]

We wtorek 2 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 107 kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 7 osób zakażonych COVID-19. Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków. [SZCZEGÓŁY]

10:17 Koronawirus na Śląsku. Mniej nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia we wtorek 2 czerwca rano podało najnowsze informacje dotyczące nowych przypadków epidemii koronawirusa w Polsce. Jak wygląda obecnie sytuacja epidemiologiczna w kraju? Ile jest nowych zakażeń na Śląsku? Sprawdź!

10:03 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Mamy 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

 • śląskiego (53),
 • wielkopolskiego (33),
 • opolskiego (10),
 • zachodniopomorskiego (4),
 • dolnośląskiego (2),
 • podlaskiego (2),
 • lubuskiego (2),
 • pomorskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M, 84-M Racibórz, 62-K, 77-M, 59-K, 64-M, 70-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Z uwagi na usunięcie przez WSSE w Krakowie 1 przypadku zakażenia, usuwamy go z wykazu - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem/liczba zgonów: 24 271/1 081

9:40 Mapa - koronawirus w Polsce i na świecie

Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19. [SZCZEGÓŁY]

9:18 Pasażerowie podróżujący samolotem muszą przestrzegać nowych zasad bezpieczeństwa

Każdy kto od poniedziałku zdecyduje się na podróż samolotem, na razie po kraju, musi stosować się do nowych wytycznych, jak m.in. obowiązek noszenia maseczek, utrzymywania dystansu społecznego. Do samolotu nie wejdzie podróżny, którego temperatura jest równa albo przekracza 38 st. Celsjusza.

9:02 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczy ozdrowieńców i osób w szpitalach.

8:30 Maciej Muzaj nie trenował normalnie, a w czasie izolacji i tak... schudł 4 kilo [WYWIAD]

– Ten obóz to oczywiście element przygotowań do Tokio, ale selekcja nie odbędzie się jeszcze teraz – podkreśla w rozmowie z „Super Expressem” Maciej Muzaj, atakujący reprezentacji Polski siatkarzy, przed startem pierwszego zgrupowania w Spale, odbywającego się po wymuszonej pandemią przerwie i w zaostrzonym reżimie sanitarnym. [SZCZEGÓŁY]

8:14 Niemcy: 213 nowych zakażeń SARS-CoV-2, 11 zgonów

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 213 do 182 028 - poinformował we wtorek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Z powodu Covid-19 zmarło w RFN w ciągu doby 11 osób, co zwiększa bilans zgonów do 8522.

7:58 Koronawirus w Polsce. Zakażona położna z radomskiego szpitala w ciężkim stanie. Jest leczona w Warszawie

Zakażona koronawirusem położona z ginekologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego została przetransportowana na oddział intensywnej terapii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Kobieta jest w ciężkim stanie.[SZCZEGÓŁY]

7:45 Meksyk: liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła 10 tys.

Liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w Meksyku przekroczyła w poniedziałek 10 tysięcy - podało meksykańskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 237 nowych przypadków śmiertelnych. W sumie w Meksyku na Covid-19 zmarło 10 167 osób. Stwierdzono też 2771 nowych zakażeń, tym samym liczba osób zainfekowanych wynosi 93 435.

7:14 Teraz jesteśmy w znakomitej sytuacji - prof. Horban o epidemii

- Musimy się przygotować na jesień. Teraz ta nasza epidemia to jest naprawdę piękna rzecz - 200, 400 czy 500 przypadków w skali kraju 40 mln to jest naprawdę niewiele. Tysiąc osób, które zmarło, to naprawdę jest niewiele. Także jesteśmy w znakomitej sytuacji – stwierdził profesor Horban w czasie posiedzenia senackiej komisji zdrowia poświęconej sytuacji epidemii. Była to kontynuacja posiedzenia z 26 maja.

7:04 Prof. Horban: musimy się przygotować na powrót epidemii jesienią

- Musimy przygotować się na powrót epidemii koronawirusa jesienią. Obecnie powinno się testować pacjentów zgłaszających się do szpitali, personel medyczny oraz osoby z wysokiego ryzyka - uważa prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

6:50 USA: o 743 wzrosła liczba zmarłych z powodu Covid-19

743 osoby zmarły w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa - wynika z najnowszych, opublikowanych w poniedziałek danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA wzrósł do 105 099.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA potwierdzono do tej pory ponad 1 809 109przypadków koronawirusa.

6:28 Brazylia: 623 nowe zgony z powodu zakażenia koronawirusem

623 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby w Brazylii - podało w poniedziałek brazylijskie ministerstwo zdrowia. Zarejestrowano 11 598 nowych przypadków zakażenia.

To wzrost zgonów w porównaniu z poprzednim bilansem. W niedzielę resort informował o 480 ofiarach śmiertelnych w ciągu 24 godzin. Łącznie w Brazylii na Covid-19 zmarło 29 937 osób, zakażonych jest 526 447 osób.

6:05 Koronawirus w Polsce. Ponad 24 tys. zakażeń, 1074 ofiary COVID-19

Od początku epidemii w Polsce odnotowano 24 265 przypadków zakażenia koronawirusem, niestety 1074 pacjentów przegrało walkę z chorobą. Wedle najnowszych danych mamy również ponad 11 tys ozdrowieńców.

Express Biedrzyckiej - Gość: Krzysztof Bosak: Sasin, oddaj pieniądze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE