Wielkopolska: Koronawirusa nie ma tylko W TYM powiecie! [STAN NA DZIEŃ 03.06.2020]

2020-06-03 12:21
Wielkopolska
Autor: Google Street View

Dramatycznie wyglądają liczby związane z koronawirusem. W województwie wielkopolskim potwierdzono 2206 przypadków zakażenia wirusem z Chin. W regionie śmierć w wyniku COVID-19 poniosły 154 osoby. W Wielkopolsce pozostał już jeden powiat, w którym nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa.

Każdego dnia informujemy o kilkudziesięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. wielkopolskim. Stan na środę (3 czerwca) na godz. 10:00 to 2206 potwierdzone przypadki zakażenia i 154 zgony. Ponadto w kwarantannie i izolacji przebywa wielu mieszkańców naszego regionu. Na szczęście coraz więcej osób wygrywa walkę z chorobą.

Województwo wielkopolskie ma 31 powiatów i w większości z nich zaraza jest już obecna. Są jednak miejsca na mapie, w których nie ma koronawirusa. Dotyczy to już tylko jednego powiatów na terenie Wielkopolski. Długo było pięć takich miejsc, ale w czwartek (16 kwietnia) zakażenie potwierdzono u 53-letniej mieszkanki powiatu słupeckiego. Z kolei w piątek (17 kwietnia) obecność wirusa potwierdzono u 45-latka z powiatu wrzesińskiego i 35-letniej kobiety z pow. średzkiego.

Następnie bardzo długo koronawirusa nie wykryto w dwóch powiatach. Jednym z nich był pow. międzychodzki. Niestety, w ostatnich dniach potwierdzono zarazę również w tym regionie. Chorobę potwierdzono u kleryka, który pochodzi z Kwilcza.

W całym woj. wielkopolskim koronawirusa nie potwierdzono tylko w powiecie kolskim.  Zamieszkuje go blisko 80 tys. osób, ale u nikogo nie potwierdzono wirusa SARS-COV-2.

Niestety, w pozostałych powiatach występuje co najmniej jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Najgorzej sytuacja wygląda w  mieście Kalisz i powiecie kaliskim (572 przypadki), powiecie kępińskim (343 chorych) oraz powiecie krotoszyńskim (282 chorych) . W powiecie poznańskim i mieście Poznań odnotowano 221 przypadków!

Czytaj też: Bezobjawowy koronawirus. Co może niepokoić?

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zarażonych cały czas rośnie. a najgorzej sytuacja wygląda w woj. śląskim. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, obecnie w całym kraju chorobę potwierdzono u ponad 24 tys. osób. Niestety, 1102 osoby zmarły.

Super Raport 2 VI (goście: Kowal, Grzesiowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE