Tragedia w Krakowie. Dotkliwie pobił swoją matkę, odkręcił gaz w mieszkaniu i uciekł

i

Autor: Policja zdjęcie ilustracyjne

Tragedia w Krakowie. Dotkliwie pobił swoją matkę, odkręcił gaz w mieszkaniu i uciekł

2020-05-09 15:25

Sceny grozy w Krakowie. W jednym z mieszkań na krakowskim Prokocimiu 45-letni mężczyzna dotkliwie pobił swoją matkę, następnie odkręcił gaz w kuchence i uciekł. Na miejsce natychmiast wezwano kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie i policję.

Wszystko wydarzyło się w środę, 29 kwietnia w godzinach porannych, ale służby dopiero teraz zdecydowały się na poinformowanie o zdarzeniu. Do przechodnia podbiegła starsza, dotkliwie pobita kobieta i poprosiła o pomoc. Tłumaczyła, że pobił ją syn, a następnie odkręcił gaz w mieszkaniu i uciekł.

Na miejsce niezwłocznie przybyli strażacy, zespół pogotowia ratunkowego oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Ratownicy medyczni natychmiast zaopiekowali się 80-latką. Kobieta trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i uszkodzonym kręgosłupem.

W tym samym czasie strażacy, biorąc pod uwagę zagrożenie wybuchem, zakręcili główny zawór gazu w bloku, a następnie chcąc dostać się do mieszkania, w którym miał przebywać agresor, wyważyli drzwi.

Czytaj więcej: Groza na krakowskim Kazimierzu. Zaczęło się od przekleństw, skończyło na nożu

Jak relacjonuje krakowska policja - 45-latek wykorzystał fakt, że mieszka na parterze, zamknął drzwi wejściowe, odkręcił gaz i wyskoczył przez okno, zanim na miejsce przybyły służby. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

W działaniach wziął udział przewodnik z psem tropiącym, a także policjanci z I Plutonu I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy poszukiwanego mężczyznę znaleźli niedługo później, pod jedną z wiat śmietnikowych. Aby zmylić policjantów, 45-latek schował się między kontenerami i zakrył kartonami. Mężczyzna po konsultacji z lekarzem został przewieziony na obserwację do szpitala. Po opuszczeniu placówki zostanie przesłuchany, a o dalszych krokach zadecyduje prokurator.

Super Raport 8 V (goście: Hołownia, Komorowski)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany