Koronawirus w Małopolsce nie odpuszcza. Nie żyją 34 osoby, zakażone dzieci

2020-05-09 18:38 AC
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Autor: Agnieszka Diaków/Archiwum SU

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem oraz dziewięciu zgonach. Wśród nowych chorych jest dziesięć osób z województwa małopolskiego, zmarła też kolejna osoba z COVID-19.

- Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (75), mazowieckiego (34), łódzkiego (16), dolnośląskiego (14), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1), pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1) - poinformował w sobotę po południu resort zdrowia na Twitterze.

Koronawirus w Małopolsce: zakażone dzieci, kolejna ofiara

W sobotę w Małopolsce potwierdzonych zostało dziesięć kolejnych przypadków koronawirusa. W tej grupie jest 5 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 9 do 81 lat, z Krakowa (1 osoba), z powiatu bocheńskiego (4), myślenickiego (2), wielickiego (2) i krakowskiego (1). To oznacza, że obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1043 osób.

Nastolatek z powiatu bocheńskiego jest hospitalizowany, pozostali przebywają w domowej izolacji. 

Wzrasta też liczba ofiar śmiertelnych wirusa SARS-CoV-2. WSSE poinformowała o śmierci 69-letniego mężczyzny z powiatu brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 34.

Koronawirus w Krakowie. Najnowsze informacje:

Super Raport 8 V (goście: Hołownia, Komorowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj