Kolejny zgon pacjenta z KORONAWIRUSEM w szpitalu w Kaliszu. Przyczyna śmierci była inna!

2020-03-27 14:34 BM
Koronawirus w Polsce
Autor: GADOM / archiwum se.pl

Drugi dzień z rzędu napływają do nas tragiczne wieści ze szpitala w Kaliszu. Zmarł tam 85-letni mężczyzna, który był zakażony koronawirusem. Przyczyna jego śmierci była inna i nie jest brany pod uwagę jako osoba, która zmarła z powodu COVID-19. To druga śmierć pacjenta z koronawirusem w Kaliszu.

W poniedziałek (16 marca) potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Kaliszu. Był to 85-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Właśnie dotarły do nas smutne wieści. Mężczyzna nie żyje.

- Z przykrością informujemy, że dziś w szpitalu w Kaliszu zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego zakażony koronawirusem. Jednakże bezpośrednią przyczyną zgonu w przypadku zmarłego pacjenta nie był COVID-19, tylko choroby współistniejące - przekazał Tomasz Stube z biura prasowego wojewody wielkopolskiego.

Tak więc 85-latek nie jest ujęty w statystykach zgonów z powodu koronawirusa. Na ten moment walkę z chorobą w Polsce przegrało 16 osób.

Przypomnijmy, że zakażony koronawirusem jest także syn zmarłego. To właśnie on był w Belgii i zaraził swojego ojca. 51-latek przebywa w szpitalu w Poznaniu i jego stan określany jest jako dobry.

Z kolei w czwartek (26 marca) informowaliśmy o śmierci 75-latka, który był zakażony koronawirusem. Przyczyna jego śmierci była także inne niż COVID-19.

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

Specjalne namioty przy polskich szpitalach. Do czego służą? Rzeczniczka PCPM wyjaśnia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.