Kolejna osoba zakażona koronawirusem na Podkarpaciu! 45 przypadków COVID-19 w regionie

2020-03-26 14:16 AP
Łódzkie: najnowsze statystyki - 109 przypadków zakażenia koronawirusem. Co z Bełchatowem?
Autor: Pixabay/FotoshopTofs Łódzkie: najnowsze statystyki - 109 przypadków zakażenia koronawirusem. Co z Bełchatowem?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W sumie w naszym regionie stwierdzono już 45 zakażeń na COVID-19.

- Mamy 35 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jak informują służby wojewody nowy potwierdzony przypadek zakażenia na Podkarpaciu to  starszy mężczyzna z powiatu lubaczowskiego, stan dobry, który aktualnie jest hospitalizowany. Rano poinformowano o potwierdzonym przypadku z powiatu krośnieńskiego, to starszy mężczyzna, który przebywa w ścisłej kwarantannie. 

Dziś poinformowano też o tym, że dwie osoby przebywające w szpitalu w Łańcucie wyzdrowiały. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. 

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.