Kolejny przypadek koronawirusa na Podkarpaciu. Już 44 zakażonych COVID-19!

2020-03-26 9:32 AP
Aż pięć nowych ZGONÓW! Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane dotyczące epidemii!
Autor: redakcja Aż pięć nowych ZGONÓW! Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane dotyczące epidemii!

Koronawirus Podkarpacie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Niestety, również na Podkarpaciu potwierdzono kolejne zakażenie COVID-19.

Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego,3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Na Podkarpaciu potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa. Jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzeczniczka wojewody podkarpackiego to starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, stan dobry, który przebywa w ścisłej kwarantannie. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Jedna osoba zmarła.

Jak się nie dać wirusowi? Zalecenia immunologów

SUPER RAPORT - odc. 4
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE