Koronawirus. Ksiądz przeleciał nad Przasnyszem z relikwiami!

2020-03-26 12:28 Michał Michalak
Koronawirus. Ksiądz przeleciał nad Przasnyszem z relikwiami!
Autor: Keres 40/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Lot księdza z relikwiami nad Przasnyszem ma ochronić miasto przed koronawirusem

Na pomysł nietypowego lotu wpadła Fundacja „SCALAM – Prostujemy Drogi Życia”. W minionym tygodniu proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czernicach Borowych przeleciał nad Przasnyszem z relikwiami św. Stanisława Kostki i figurką Matki Bożej z Medjugorie. W czasie podróży duchowny udzielił też błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Jak informuje portal Eprzasnysz.pl, ksiądz Michał Gaszczyński przeleciał na Przasnyszem z relikwiami w południe 19 marca. Pomysłodawcą lotu była Fundacja „SCALAM – Prostujemy Drogi Życia”, a duchownemu towarzyszyli jej wiceprezes Andrzej Dołęga i pilot Dariusz Barłożek. Wszyscy odmówili w czasie podróży różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a proboszcz udzielił z pokładu samolotu błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, z kolei start maszyny poprzedził "Anioł Pański" odmówiony na lotnisku w Przasnyszu.

Jak informuje Eprzasnysz.pl, ksiądz zabrał ze sobą relikwie św. Stanisława Kostki i figurkę Matki Bożej z Medjugorie. samolot przeleciał nie tylko nad Przasnyszem, ale powiatem i dekanatem przasnyskim oraz Makowem Mazowieckim. Lot ma ochronić przed epidemią koronawirusa.

Leki i inne produkty, które warto mieć w domu

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.