Afera w Płońsku! Ksiądz wrócił z Włoch i odprawił mszę. "Nie wyraził zgody na izolację".

2020-03-25 10:14 Michał Michalak
Płońsk. Ksiądz wrócił z Włoch i odprawił mszę. Nie wyraził zgody na izolację
Autor: RobertCheaib/cc0/Pixabay.com Do zdarzenia doszło w Kroczewie niedaleko Płońska

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płońsku, miał do tego prawo, bo do zdarzenia doszło przed 14 marca, czyli dniem wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Mimo to mieszkańcy parafii Kroczewo, której proboszczem jest ksiądz, napisali do lokalnych mediów z prośbą o interwencję. Czy duchowny powinien był zachować szczególne środki ostrożności?

Jak informuje portal Płońsk w Sieci, proboszcz parafii w Kroczewie niedaleko Płońska wrócił z Włoch 7 marca, a dzień później odprawił mszę. W jej trakcie powiedział wiernym, że był na Półwyspie Apenińskim i że jeśli się boją, to powinni ograniczyć z nim kontakt. Do duchownego zadzwonił przedstawiciel sanepidu, ale nie wyraził on zgody na izolację ani przeprowadzenie wywiadu kwarantannowego, do czego miał jednak prawo, by było to przed wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Jak informuje Płońsk w Sieci, mimo to mieszkańcy Kroczewa zaniepokoili się całą sytuacją, domagając się od księdza wyjaśnień. "Ja i tak jestem w kwarantannie, bo mieszkam sam. Kontaktów nie mam prawie żadnych, bo nikt do kancelarii nie przychodzi" - powiedział proboszcz, dodając, że przez czas od momentu powrotu do Polski był w kontakcie z dyrektorem sanepidu w Płońsku.

Fakty i mity o wirusie z Chin

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.