Koronawirus. ZAMKNIĘTA STREFA pod szpitalem w Poznaniu! Na miejscu policja i wojsko! [ZDJĘCIA]

2020-03-26 13:43 bm

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce i na świecie. W Wielkopolsce na pierwszym froncie do walki z wirusem przeznaczony jest Szpital Miejskim im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Lada moment placówka stanie się zamkniętą twierdzą i będą jej pilnować policjanci oraz żołnierze! Trwa przygotowanie terenu.

Od kilku dni wiemy, że Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu stanie się tzw. strefą zamkniętą. Teren przy placówce będzie otoczony barierkami, które będą mogły przekroczyć tylko osoby upoważnione. Przez całą dobę szpitala będzie pilnować policja.

- Trwają prace przy rozstawianiu w specjalnego ogrodzenia. Pomagają przy tym żołnierze XII Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Policjanci bedą tam pełnić całodobową służbę ochronną. Przez specjalną śluzę wpuszczane bedą wyłącznie osoby i pojazdy z przepustkami - przekazała Wielkopolska Policja.

Czytaj też: Czy lato wypłoszy koronawirusa?

Strefa zamknięta ma zapewnić bezpieczeństwo, spokój i komfort pracy dla całego personelu szpitala zakaźnego. Prace przed szpitalem wyglądają następująco:

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.