I Komunia Święta Podkarpacie. Arcybiskup przemyski ODWOŁUJE uroczystości

2020-03-26 11:35 AP
Kościół w dobie Koronawirusa: Komunia „na rękę” i bez przymusu korzystania z wody święconej
Autor: Pixabay/Iininha_bs

W związku z pandemią koronawirusa rodzice, dzieci, ale też całą branża związana z organizowaniem uroczystości, jak np. właściciele lokali zadają sobie pytanie, czy Komunia Św. w tym roku odbędzie się normalnie. Już wiadomo, że w archidiecezji przemyskiej tak się nie stanie. Komunikat między innymi w tej sprawie wydał arcybiskup Adam Szal.

Czy I Komunia odbędzie się w tym roku normalnie? Metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal wydał zarządzenie, z którego wynika, że komunia w archidiecezjii przemyskiej nie odbędzie się zgodnie z terminem.

- W duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, odwołuję wszystkie uroczystości zwią­zane z I Komunią świętą, bez względu na ilość dzieci mających do niej przystąpić w poszcze­gólnych parafiach. - informuje.

Nowe terminy uroczystości zostaną ustalone w poszczególnych parafiach we współpracy z rodzicami dzieci pierwszo­komunijnych, a same uroczystości będą mogły odbyć się dopiero po wznowieniu nauki w szkołach. Arcybiskup  apeluje do rodziców, by ten czas wykorzystali na jeszcze lepsze przygo­towanie  dzieci do czekających je uroczystości.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, szukajmy Pana Boga i Jego mocy na modlitwie. Powierzajmy ufnie nasz los Bożej Opatrzności i módlmy się o wypełnienie woli Bożej. Nas samych i całą wspólnotę Kościoła, polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej Jackowej, św. Walentego, św. Dobrego Łotra, św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Jana Wojciecha Balickiego. - apeluje metropolita przemyski.

Jak informuje ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej w rozmowie z Nowinami, uroczystości I Komunii Świętych  odbędą się dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Nie wiadomo więc na chwilę obecną, czy w diecezji rzeszowskiej  stanie się to w zaplanowanych terminach, czy trzeba będzie wyznaczyć nowe.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.