Dwa nowe przypadki COVID-19 w województwie opolskim. Łącznie już 26 chorych

2020-03-26 21:16 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: DOMIN, archiwum se.pl

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem! W komunikacie wydanym w czwartek w godzinach wieczornych poinformowano o kolejnych 58 przypadkach zakażenia i dwóch ofiarach śmiertelnych. Wśród chorych są dwie osoby z województwa opolskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1221, szesnaście osób zmarło.

- Mamy 58 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Koronawirus w Opolskiem. Kim są chorzy?

Wojewoda Opolski poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. To mężczyzna i kobieta w starszym wieku, mieszkańcy powiatu brzeskiego.

Kobieta jest pod kwarantanną domową, jej stan jest dobry. Stan mężczyzny jest również dobry, jednakże hospitalizowany jest w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Do transmisji wirusa doszło najprawdopodobniej w czasie powrotu z Brazylii przez Paryż. 

Łącznie w Polsce zdiagnozowano 1221 przypadków, 14 osób zmarło. W województwie opolskim potwierdzono 26 zakażeń koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Książę Karol zarażony koronawirusem. Co z rodziną królewską? [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.