Gapowicze na Warmii i Mazurach. Rekordzista za dług mógłby kupić sobie dobry samochód!

2021-10-18 10:14
Tramwaj Olsztyn
Autor: Pixabay Ile pieniędzy są winni gapowicze na Warmii i Mazurach? Kwotę liczy się w milionach złotych.

Ile pieniędzy winni są gapowicze na Warmii i Mazurach? Kwota jest liczona w milionach złotych i może robić wrażenie. Nic dziwnego, że dług warmińsko-mazurskich gapowiczów jest tak duży, ponieważ jest ich w całym regionie ponad 6000. Rekordzista za swoje długi mógłby nigdy już nie wsiadać do komunikacji miejskiej i kupić sobie dobrej jakości samochód. Szczegóły dotyczące liczb w dalszej części artykułu.

Gapowicze na Warmii i Mazurach winni są miliony złotych. Tak wynika z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Dokładna kwota długu to 7 288 048 zł. Za taką kwotę można kupić sobie np. supersamochód Hennessey Venom F5. Wyprodukowane zostały tylko 24 sztuki tego pojazdu.

Nie ma się co dziwić, że dług gapowiczów na Warmii i Mazurach to ponad 7 milionów złotych, skoro zarejestrowanych dłużników jest ponad 6 tysięcy, dokładnie 6348. Niewiele więcej osób mieszka w Olsztynku czy Barczewie.

Średni dług gapowicza z Warmii i Mazur to 1148 zł. Za taką sumę pieniędzy można już kupić sobie np. smartfon lub hulajnogę elektryczną. To średni dług warmińsko-mazurskiego gapowicza, jednak rekordzista jest winien znacznie więcej. 36-letni mieszkaniec Warmii i Mazurach jest dłużny 64 106 złotych! Gdyby 36-latek miał taką sumę na koncie, mógłby kupić sobie całkiem niezły samochód i już nigdy nie korzystać z komunikacji miejskiej.

Statystyki, dotyczące liczby niepłacących za bilet, a potem otrzymywanych kar za taki przejazd, wynikają z liczby ludności w danym regionie, popularności komunikacji miejskiej jak również determinacji właścicieli firm przewozowych do wpisywania nieuczciwych pasażerów. Gdyby odnieść liczbę gapowiczów do liczby mieszkańców w województwie, to zdecydowanie najwięcej mają ich woj. łódzkie i mazowieckie, a następnie pomorskie i warmińsko-mazurskie – mówi Łukasz Rączkowski. z BIG InfoMonitor.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rozbudowa linii tramwajowej w Olsztynie. Zajezdnię trzeba powiększyć

Sonda
Czy zakładasz maseczkę jadąc autobusem lub tramwajem?
Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE