Deszcz

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur.

Pogoda

IMGW zapowiada deszcz i ochłodzenie. Prognoza pogody dla Warmii i Mazur

2023-04-14 18:43

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w dniach 15-16 kwietnia? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotował prognozę na weekend. Niestety, nie mamy dobrych wieści. Pogoda nie będzie już tak cieszyć oka jak w ostatnich dniach. Pojawi się więcej deszczowych chmur, a temperatura spadnie. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW. [Sobota, 15 kwietnia]

W sobotę (15 kwietnia) - jak informuje IMGW - "Polska będzie w zasięgu wypełniającego się niżu znad Czech". - Z południa na północ kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny. Napłynie za nim chłodniejsze powietrze polarne morskie - czytamy w komunikacie. Ciśnienie wzrośnie. Na Warmii i Mazurach będzie to dzień pochmurny, ale z przejaśnieniami. Miejscami możliwy deszcz. Nieco chłodniej niż w ostatnich dniach. Na termometrach od 8°C do 11°C. - Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni - podaje IMGW.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW [Niedziela, 16 kwietnia]

W niedzielę (16 kwietnia) - według IMGW - "Polska znajdzie się na skraju niżu z ośrodkiem nad południowymi Włochami". - Północ kraju będzie w strefie frontu okluzji. Napłynie polarne morskie powietrze, na północy chłodniejsze, na południu cieplejsze - czytamy w prognozie. Wzrost ciśnienia. Na Warmii i Mazurach pogoda podobna do tej w sobotę. Dużo chmur i deszcz. Termometry pokażą od 7°C do 10°C. - Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni - prognozuje IMGW.

CZYTAJ TEŻ: Wywiesili ogromne tablice i zabronili Polakom wstępu. Ludzie nie mogli uwierzyć w ten materiał Teleexpressu

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Express Biedrzyckiej - prof. Marcin MATCZAK