Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Szpitale covidowe w dwóch miastach

2021-11-24 8:03

Od 30 listopada szpitale powiatowe w Mrągowie i Kętrzynie mają być przekształcone w szpitale covidowe. Taką decyzję podjął wojewoda warmińsko-mazurski. - Wynika to z szybkiego przyrostu osób wymagających hospitalizacji z powodu koronawirusa - poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie będą w całości przekształcone w szpitale covidowe od wtorku, 30 listopada. Placówki wygaszają teraz działalność oddziałów, wykonują ostanie zabiegi i kończą proces leczenia pacjentów tak, aby w całości móc przyjmować zakażonych koronawirusem. Jedynie w szpitalu w Mrągowie działał będzie oddział pediatryczny, ponieważ mieści się on w oddzielnej bryle kompleksu szpitalnego. W Mrągowie będzie 75 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe, zaś w Kętrzynie 74 łóżka covidowe, w tym 6 respiratorowych. Obie placówki niezbędny sprzęt posiadają z poprzedniej fali pandemii.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że w regionie szpitale powiatowe w całości już zostały przekształcone w covidowe w Ostródzie, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy. - To są decyzje spowodowane sytuacją epidemiczną w regionie, szybko rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia szpitalnego, w ostatnim czasie dziennie do szpitali trafia kolejnych 20-30 osób - podał PAP Guzek.

We wtorek, 23 listopada, na Warmii i Mazurach odnotowano 817 nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach leczonych jest 584 pacjentów (wszystkich łóżek jest 828). Ostatniej doby do szpitali trafiło kolejnych 18 pacjentów. Na 102 respiratory w regionie zajętych jest 51 tych urządzeń.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Barczewko. Nastolatkowie zginęli w wypadku. Szokujące ustalenia śledczych

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE