Barczewko. Nastolatkowie zginęli w wypadku. Szokujące ustalenia śledczych

2021-11-22 17:03
Barczewko. Dwoje nastolatków zginęło, dwie osoby ranne! ROZBILI się o słup energetyczny [ZDJĘCIA]
Autor: OSP w Barczewie Dwoje nastolatków zginęło, a dwie inne osoby zostały ranne w wypadku w Barczewku pod Olsztynem. Ok. godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek na trasie Biedowo-Barczewko jadący skodą 19-latek stracił panowanie nad autem na łuku drogi, zjechał na pobocze i rozbił się o słup energetyczny.

Kierowca skody zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Jego pasażerowie 16-letni chłopak i 18-letnia dziewczyna zginęli na miejscu. Kierowca i trzeci z pasażerów zostali ranni. Według śledczych Paweł J. (19 l.) prowadził auto bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości i pod wpływem amfetaminy. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął właśnie do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Do wypadku doszło w nocy 12 kwietnia na drodze powiatowej z Barczewka do Biedowa. Razem z Pawłem J. podróżowały trzy osoby. Jedna obok kierowcy, a dwie na tylnej kanapie. Według ustaleń prokuratora, kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny.

Czytaj też: Pożegnali Weronikę i Sebastiana, ofiary koszmarnego wypadku. "Stać nad trumną swoich dzieci..."

W wyniku zderzenia dwoje pasażerów - 16-letni chłopak i 18-letnia dziewczyna - zmarli na miejscu. Kierowca i siedzący obok niego 31-latek zostali ranni. Paweł J. - przesłuchiwany w charakterze podejrzanego - nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Wszyscy podróżujący tym samochodem to mieszkańcy gminy Barczewo.

Piękna osiemnastoletnia Alicja zginęła, kiedy jechała z pijanym kierowcą

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Olsztynie, termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ oskarżyła 19-letniego Pawła J. m. in. o spowodowanie w kwietniu wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Według ustaleń śledczych kierował wówczas osobową skodą, mając około 0,9 promila alkoholu we krwi i będąc pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy. W dodatku nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE