Pożegnali Weronikę i Sebastiana, ofiary koszmarnego wypadku. "Stać nad trumną swoich dzieci..."

2021-11-19 12:37

Koszmarny wypadek Weroniki i Sebastiana poruszył Polskę. Rodzeństwo z Olsztyna straciło życie w jednej chwili, po tym jak przy ul. Bałtyckiej, rozpędzony samochód wjechał w auto, którym jechali. Weronika miała 23 lata, Sebastian - 25. W środę, 17 listopada odbył się ich pogrzeb, który wywołał poruszenie wśród internautów. - Stać nad trumną swoich dzieci - nie ma chyba nic gorszego. A tutaj nad dwiema - czytamy w jednym z komentarzy. Podobnych wpisów było znacznie więcej.

Koszmar wydarzył się 11 listopada, w dniu narodowego święta. Wieczorem, na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie, zderzyły się dwa samochody marki audi. Jednym jechało rodzeństwo, Weronika i Sebastian. W drugim Zbigniew G., który obecnie przebywa w areszcie. Jak ustalił biegły, 39-latek miał pędzić z prędkością 190 km/h. Zderzenia z tak szybko jadącym autem, młode rodzeństwo przeżyć nie mogło. Oboje zginęli na miejscu. Kilka dni po tej tragedii, 17 listopada, odbył się pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Msza odbyła się w kościele św. Józefa w Olsztynie. Zgromadziło się tam kilkaset osób, nie tylko tych bliskich Weronice i Sebastianowi. Ich znajomym był też ksiądz, odprawiający mszę. - Nie tak się umawialiśmy - mówił, wspominając rodzeństwo. - Miałem odprawiać Wasze śluby, a nie pogrzeb.

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana wywołał poruszenie. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Ostatnia droga rodzeństwa.

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. "Stać nad trumną swoich dzieci - nie ma nic gorszego"

Weronika i Sebastian spoczęli na cmentarzu w Gutkowie. Ich bliscy zalali się łzami, ale nie wróci to życia dwojga młodych ludzi. O wypadku z 11 listopada było bardzo głośno w całej Polsce, m.in. dlatego, że kierowca drugiego z aut zbiegł z miejsca zdarzenia. Pogrzeb również wywołał ogromne poruszenie, zwłaszcza wśród internautów.

- Stać nad trumną swoich dzieci - nie ma chyba nic gorszego. A tutaj nad dwiema - czytamy w jednym z komentarzy. Podobnych wpisów było znacznie więcej.

Straszna tragedia dla rodziców. Serce pęka. Nie ma nic gorszego. Wyrazy współczucia, niech spoczywają w pokoju.

Daj Boże siłę rodzicom.

Straszna tragedia spotkała rodziców, przyszło im pochować i syna, i córkę. Boże daj im siłę, żeby to wszystko przeżyli, ale z drugiej strony pytanie - czemu Boże taki ból teraz przeżywają? Wyrazy współczucia.

Ból nie do opisania. Kondolencje dla rodziców.

Sonda
Straciłeś kiedyś bliską osobę w wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE