Weronika i Sebastian zginęli w straszliwym wypadku. "Miałem odprawiać Wasze śluby, a nie pogrzeb". Zapis relacji z uroczystości

2021-11-17 15:01
Pożegnanie ofiar wypadku w Olsztynie
Autor: SE Pożegnanie ofiar wypadku w Olsztynie

Pogrzeb rodzeństwa, które zginęło w tragicznym wypadku przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. O tej tragedii mówiła cała Polska. Rodzeństwo, Weronika i Sebastian, stracili życie w tym samym momencie. Oboje byli ofiarami straszliwego wypadku, do którego doszło kilka dni temu. W środę, 17 listopada, na cmentarzu w Gutkowie, odbędzie się pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Poniżej zapis relacji z uroczystości.

Weronika i Sebastian zginęli w tragicznym wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaków w Olsztynie. Był wieczór, w czwartek, 11 listopada. Weronika kierowała samochodem, w który wjechało inne, rozpędzone auto. Ona i jej o dwa lata starszy brat, Sebastian, zginęli na miejscu. Rodzeństwo miało 23 i 25 lat. Policja ustaliła, że kierowany przez 39-letniego mężczyznę samochód zderzył się na skrzyżowaniu z autem prowadzonym przez Weronikę. Młoda kobieta wykonywała manewr zawracania i próbowała włączyć się do ruchu, gdy w pojazd, którym jechała razem z bratem, wjechał samochód 39-latka. Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca zdarzenia i był poszukiwany przez policję. Kilkadziesiąt godzin po wypadku zgłosił się do olsztyńskiego szpitala, gdzie wkrótce namierzyli go mundurowi. Mężczyzna został zatrzymany tuż po opuszczeniu placówki. 39-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to do dwunastu lat więzienia. Kilka dni po tej tragedii, w środę, 17 listopada, odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa. Weronika i Sebastian spoczną na cmentarzu parafialnym w Gutkowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 w kościele św. Józefa w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej. Po mszy kondukt żałobny uda się na cmentarz parafialny w Gutkowie. Poniżej relacja z uroczystości.

15:00 Zakończyły się uroczystości pogrzebowe Weroniki i Sebastiana. Zakończyliśmy również naszą relację z uroczystości.

14:15 Po mszy, żałobnicy udali się na cmentarz w Gutkowie. Tam spoczną Weronika i Sebastian. Pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa powoli dobiega końca.

13:55 Trwa pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Z kolei 39-letni kierowca drugiego z aut, uczestniczących w tym straszliwym wypadku, został tymczasowo aresztowany. Policja szukała go przez kilkanaście godzin, po tym jak zbiegł z miejsca tragedii. 39-latek Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w Olsztynie. W wypadku zginęło młodziutkie rodzeństwo. Kierowca audi pędził 190 km/h!

13:30 W związku z uroczystościami pogrzebowymi, tymczasowo całkowicie zablokowana jest ulica Jagiellońska w stronę centrum od skrzyżowania z al. Sybiraków w Olsztynie.

13:17 Podczas mszy padło wiele wzruszających słów. Ksiądz wspominał o swojej zmarłej mamie. - Jest już w niebie i zaopiekuje się Wami - mówił ksiądz, wspominając Weronikę i Sebastiana. - Nie tak się umawialiśmy. Miałem odprawiać Wasze śluby, a nie pogrzeb. Nie mówię "żegnam", ale "do zobaczenia" - usłyszeliśmy podczas mszy.

13:09 Podczas mszy w kościele św. Józefa, ksiądz odprawiający uroczystość, bardzo pochlebnie wypowiadał się o Weronice i Sebastianie. Duchowny znał zmarłe rodzeństwo od wielu lat. Mówił też o rodzicach, którzy przedwcześnie stracili swoje dzieci. - Jesteście dobrzy jak chleb - mówił. W świątyni zgromadziło się kilkaset osób. Nie byli to tylko bliscy Weroniki i Sebastiana, ale także zwykli mieszkańcy Olsztyna, którzy nie znali rodzeństwa.

12:58 Kondukt żałobny po mszy w kościele udaje się na cmentarz parafialny w Gutkowie, gdzie pochowani zostaną Weronika i Sebastian. Poniżej znajduje się galeria zdjęć z kościelnej części ostatniej drogi tragicznie zmarłego rodzeństwa

12:45 Kościół św. Józefa w Olsztynie wypełnił się żałobnikami, którzy opłakują zmarłe rodzeństwo.

12:20 Trwa pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Żałobnicy żegnają rodzeństwo, które zginęło 11 listopada w Olsztynie, w wypadku samochodowym. Do tragedii doszło na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki. Oboje ponieśli śmierć na miejscu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek w Olsztynie. Dwie osoby nie żyją!

12:00 Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe w kościele św. Józefa w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej. W świątyni zebrała się rodzina i przyjaciele tragicznie zmarłego rodzeństwa. Po mszy kondukt żałobny uda się na cmentarz parafialny w Gutkowie, gdzie spoczną Weronika i Sebastian.

Śmierć rodzeństwa w wypadku. Zobacz zdjęcia z tragedii przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pogrzeb 4-letniego chłopca, którego śmiertelnie potrącił samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE