Weronika i Sebastian zginęli w wypadku. W Olsztynie odbędzie się pogrzeb rodzeństwa

2021-11-17 9:01

O tej tragedii mówiła cała Polska. Weronika i Sebastian zginęli w tragicznym wypadku, do którego doszło przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W środę 17 listopada, na cmentarzu w Gutkowie, odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w samo południe w kościele św. Józefa w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej.

Przypomnijmy, że w czwartek, 11 listopada, wieczorem kierowany przez mężczyznę samochód zderzył się na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaków z prowadzonym przez 23-latkę audi A6. Kobieta wykonywała manewr zawracania i próbowała włączyć się do ruchu, gdy w pojazd, którego pasażerem był jej 25-letni brat, wjechało audi A8. Prowadzący je mężczyzna przemieszczał się ul. Bałtycką w kierunku osiedla Redykajny.

W rodzeństwo, Weronika i Sebastian, zginęli na miejscu. 39-latek uciekł pieszo z miejsca zdarzenia i był poszukiwany przez policję. Kilkadziesiąt godzin po wypadku zgłosił się do tamtejszego szpitala, gdzie wkrótce namierzyli go mundurowi. Mężczyzna został zatrzymany tuż po opuszczeniu placówki. 39-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki i z miejsca zdarzenia, za co grozi do 12 lat więzienia.

Jak wynika z ustaleń biegłego, w chwili tragedii kierowca audi jechał przez skrzyżowanie w Olsztynie z prędkością ok. 190 km/h. Ponadto 39-latek był w przeszłości wielokrotnie karany mandatami za przekroczenie prędkości, a silnik jego samochodu miał w dodatku "ogromną moc". Mężczyzna pracował kiedyś jako zawodowy kierowca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. Śmierć rodzeństwa. WIDEO z wypadku przeraża!

Wbiegła pod samochód w Olsztynie
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE