Szczytno. Brutalne pobicie, 19-latek usłyszał zarzuty

i

Autor: wm.policja.gov.pl Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 19-latek, który w Szczytnie brutalnie pobił swoją dziewczynę.

Szczytno: 19-latek skatował swoją dziewczynę. Kopał i tłukł ją, nawet gdy straciła przytomność!

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, zarzut usiłowania zabójstwa 19-latek, który kilka dni temu zaatakował swoją partnerkę, powodując u niej poważne obrażenia. Dramat wydarzył się w urodziny nastolatki. 19-latek był tak brutalny wobec swojej dziewczyny, że ta ma zmasakrowaną twarzoczaszkę. Nawet prokuratura jest zaskoczona skalą agresji młodzieńca.

Aktualizacja godz. 16.15

Jak informuje PAP, 19-latek, który skatował swoją dziewczynę w Szczytnie, został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

- Zdaniem sądu odizolowanie podejrzanego od świadków oraz pokrzywdzonej na tym etapie postępowania jest konieczne dla zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa. Istnieje uzasadniona obawa, że podejrzany, któremu grozi surowa kara, pozostając na wolności mógłby wpływać na relacje świadków, w tym także tych jeszcze nieprzesłuchanych, uzgadniając z nimi wersję zdarzenia najkorzystniejszą dla siebie - mówi PAP Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sadu Okręgowego w Olsztynie.

Tymczasem poszkodowana nastolatka przebywa w szpitalu w Olsztynie pod opieką lekarzy.

Wcześniej pisaliśmy:

Do brutalnego pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 2:30 w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie), na posesji przed domem ofiary. Jak poinformowali policjanci, jubilatka została pobita po swoich 18. urodzinach przez 19-letniego studenta. Chłopak został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania, po czym ostał osadzony w celi. Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie poinformowała, że 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczytno. Miała osiemnaste urodziny. Tak ją skatował, że nawet prokurator był w szoku

Brutalne pobicie nastolatki w Szczytnie. Porównanie do środowisk patologicznych

Prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard powiedział, że pobicie było bardzo brutalne. Szczegóły nie są podawane z uwagi na dobro pokrzywdzonej. - Dziewczyna doznała masywnych, rozległych obrażeń twarzoczaszki i została przetransportowana do szpitala - powiedział Bekulard dla PAP i dodał, że sposób działania sprawcy był dla niego szokujący.

Brutalne pobicia zdarzają się między mężczyznami, w środowiskach patologicznych ale tu mamy do czynienia z młodymi ludźmi, z normalnych środowisk. Mężczyzna jest studentem. To jest rzadko spotykane, by chłopak tak brutalnie pobił dziewczynę. Po jego zatrzymaniu zabezpieczono materiał biologiczny do badań toksykologicznych pod kątem środków psychoaktywnych.

Według ustaleń prokuratora, Nikodem C., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia nastoletniej dziewczyny, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić ją rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięciami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności, powodując u pokrzywdzonej ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Wrocław: Podejrzany o brutalne pobicie zatrzymany