Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus: prawie tysiąc nowych zakażeń w Polsce! Ogromny wzrost na Warmii i Mazurach!

2020-09-23 11:58

Prawie tysiąc nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (23 września) aż o 974 nowych przypadkach zachorowania. Ogromny wzrost zakażeń również na Warmii i Mazurach. W naszym regionie zachorowały kolejne 34 osoby. W sumie już 1277 pacjentów z woj. warmińsko-mazurskiego zachorowało na COVID-19. Sprawdź szczegóły!

Ognisko koronawirusa w powiecie nidzickim i działdowskim

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Mamy 34 nowe przypadki zachorowania. Niestety, rozwija się ognisko COVID-19 w powiecie nidzickim. Tylko w ciągu ostatniej doby zarażone zostało 11 osób. Są to: 5 starszych kobiet, 3 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna i młody mężczyzna. W sumie w powiecie nidzickim zarażonych jest 51 osób.

Fatalna sytuacja jest też w powiecie działdowskim. Przybyło tam 7 nowych zakażeń. Zarażeni zostali trzech starszych mężczyzn, młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku i starsza kobieta. W Działdowie i okolicach jest w sumie 109 zakażeń.

Najgorsza sytuacja w Olsztynie

Najgorsza sytuacja wciąż jest w Olsztynie, gdzie koronawirusem zaraziło się 181 osób. W ciągu ostatniej doby COVID-19 wykryto u 5 osób: dziewczynki, chłopca i 3 młodych kobiet. Pozostałe zakażenia dotyczą powiatów: szczycieńskiego (mężczyzna w średnim wieku i 2 starszych mężczyzn), iławskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna w średnim wieku), ostródzkiego (2 mężczyzn w średnim wieku i starsza kobieta), giżyckiego (kobieta w średnim wieku) i kętrzyńskiego (starsza kobieta). W sumie już 1277 osób z Warmii i Mazur zachorowało na koronawirusa.

Koronawirus w Polsce [NOWE DANE]

Rośnie też liczba ozdrowieńców. W sumie w woj. warmińsko-mazurskim jest ich 849. W ciągu ostatniej doby walkę z COVID-19 wygrało 3 pacjentów z powiatu szczycieńskiego, 3 z powiatu nowomiejskiego, 2 z powiatu ostródzkiego i po jednym z powiatu ełckiego i kętrzyńskiego. Od początku epidemii na Warmii i Mazurach zmarło 12 pacjentów. Tymczasem w całej Polsce koronawirusem zaraziły się 81673 osoby. Życie straciło 2344 pacjentów.

Sonda
Czy stosowanie się do zaleceń zapobiega zakażeniu koronawirusem?
Wichura zniszczyła nam życie