Pierwszy weekend jesieni. Jaka pogoda na Warmii i Mazurach? [PROGNOZA]

2021-09-24 11:14
Jesień
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w dniach 25-26 września.

Prognoza pogody na Warmii i Mazurach. Przed nami pierwszy weekend jesieni. Pożegnaliśmy lato, a co za tym idzie dni będą coraz chłodniejsze. Jakiej pogody w woj. warmińsko-mazurskim należy spodziewać się w dniach 25-26 września? Czy swoje oblicze pokaże złota, polska jesień, a może będzie deszczowo i zimno? Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Lato dobiegło końca. Przed nami jesień, a konkretnie pierwszy weekend jesieni. Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w dniach 25-26 września? Złota, polska jesień czy może zimny i deszczowy czas? Zobaczcie prognozę pogody!

W dniach 25-26 września na Warmii i Mazurach termometry pokażą kilkanaście stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. W sobotę, 25 września, możliwe przelotne opady deszczu i wiatr w porywach do 55 km/h. W niedzielę, 26 września, synoptycy IMGW nie prognozują opadów deszczu i zapowiadają też dużo słabszy wiatr.

W sobotę, 25 września Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim, tylko nad dzielnice południowe sięgnie słaby klin wyżowy. - Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny. W sobotę po południu od północnego zachodu nasunie się mało aktywny front chłodny. Z zachodu będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie wzrośnie.

Z kolei w niedzielę, 26 września, Polska będzie w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Bałtykiem. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarne morskie, jedynie północny wschód pozostanie w chłodniejszej masie powietrza. Ciśnienie w nocy wzrośnie, w dzień nieznacznie spadnie.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Bobry całują się w wodzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE