Silny wiatr na Warmii i Mazurach! Alarm meteo w czwartek, 23 września

2021-09-23 15:03
Wiatr
Autor: Pixabay Silny wiatr na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia.

Alarm meteo na Warmii i Mazurach. W czwartek, 23 września, późnym wieczorem w woj. warmińsko-mazurskim ma pojawić się silny wiatr. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia (żółty alarm) dla całego województwa. Porywy wiatru mają osiągać prędkość do 90 km/h. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Alarm meteo na Warmii i Mazurach przed silnym wiatrem. W czwartek, 23 września, późnym wieczorem w całym woj. warmińsko-mazurskim mają pojawić się wichury. Sytuacja jest poważna do tego stopnia, że IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia (żółty alarm) przed porywistym wiatrem dla całego regionu. Silne podmuchy wiatru mają pojawić się około godz. 22 i pozostać na Warmii i Mazurach nawet do piątku, 24 września, do godzin przedpołudniowych. Prawdopodobieństwo występowania porywistego wiatru oceniane jest na 80 proc.

- Prognozuje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy - czytamy w komunikacie IMGW.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niezwykły spektakl w lesie! Zwierzęta w akcji. Wszystko się nagrało!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Duda przekracza kompetencje, to komedia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE