Warmia i Mazury. Wracają burze! Prognoza pogody, 26 lipca

2021-07-26 7:57
Burza
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w poniedziałek, 26 lipca. Wracają burze z gradem.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w poniedziałek, 26 lipca. Do naszego regionu wracają burze. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia (żółty alert) przed burzami z gradem w woj. warmińsko-mazurskim. Burzom towarzyszyć będą opady deszczu, lokalnie spadnie grad. W czasie burz mocniej powieje wiatr. Szczegóły w artykule.

Burze z gradem, ulewy i wichury wracają na Warmię i Mazury. Po spokojnym poprzednim tygodniu, przed nami kolejne dni z niebezpieczną aurą. Będzie bardzo ciepło, ale również burzowo. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będą ulewy, grad oraz wichury. Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w poniedziałek, 26 lipca?

W woj. warmińsko-mazurskim prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm. W czasie burz mocniej zawieje wiatr, porywy do 75 km/h. Lokalnie grad.

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia, tzw. żółty alert, przed burzami z gradem dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. Burze pojawią się na Warmii i Mazurach wczesnym popołudniem i potrwają do późnych godzin wieczornych. Synoptycy oceniają prawdopodobieństwo występowania burz z gradem na 80 proc.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wakacje jak z koszmaru! "Kazali szczoteczkami myć kible"

Burza w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE