Węgorzewo. Pędził, aż się za nim iskrzyło! Kierowca wprawił policjantów w osłupienie!

2021-07-23 8:09
Kierowca
Autor: Pixabay Węgorzewscy policjanci zauważyli osobowego Renaulta, który poruszał się na dwóch felgach. Kierowca był pijany. Zdj. ilustracyjne.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 42-letni mieszkaniec Węgorzewa (woj. warmińsko-mazurskie), zatrzymany przez miejscowych policjantów. Na tym nie koniec jego "popisów". Kierowcy nie przeszkadzał fakt, że jego osobowy Renault zamiast opon na przednich kołach miał same felgi.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednej z ulic w Węgorzewie na Mazurach. Tuż przed północą policjanci zauważyli osobowego Renaulta, który poruszał się na dwóch felgach. Za samochodem aż iskrzyło! Kierujący, jak gdyby nigdy nic, spokojnie minął policyjny radiowóz. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali pojazd.

Kierowcą okazał się być 42-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna nie widział żadnego problemu w stanie technicznym samochodu, a brak opon nie był dla niego przeszkodą, aby kontynuować podróż. Powodem takiego zachowania okazał się stan upojenia alkoholowego kierującego. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przerwana libacja w Giżycku. Alkohol na stole, a w wózku 4-miesięczny chłopczyk! Pijana matka trafiła do celi

W dwie minuty zarobiła 16 pkt karnych. Kobiecy pirat drogowy złapany przez grupę SPEED
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE