Jaka będzie pogoda na Mazurach w weekend? Złe wieści dla turystów!

2021-07-30 13:00
Mazury
Autor: Pixabay Pogoda na Mazurach. Jaka będzie aura w dniach 30 lipca - 1 sierpnia?

Prognoza pogody na Mazurach na weekend 30 lipca - 1 sierpnia. Jaka będzie pogoda na Mazurach w najbliższy weekend? Mamy środek wakacji, a pogoda sprzyja letnim wyjazdom. Jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów są Mazury. Sprawdź pogodę na Mazurach! Szczegóły w artykule.

Pogoda na Mazurach. Jaka będzie? Mamy środek lata. Turyści tłumnie wyruszają na wakacje w różne zakątki Polski. Jednym z najpopularniejszych kierunków są Mazury. "Kraina Tysiąca Jezior" zachęca do wypoczywania niesamowitą przyrodą. Mazury oferują zarówno spokojny wypoczynek na łonie natury, jak i aktywny czas, spędzony głównie na rekreacji. Rokrocznie latem najpopularniejsze mazurskie kurorty jak Giżycko, Mrągowo czy Mikołajki są oblegane przez turystów. Dobra pogoda tylko wzmaga zainteresowanie. Bardzo ważna przy wyborze wakacyjnego kierunku jest pogoda. Jaka będzie pogoda na Mazurach w najbliższy weekend? Co z pogodą na Mazurach w dniach 30-1 sierpnia. Mazury kuszą turystów znakomitymi warunkami do żeglowania. Czy będzie taka możliwość w najbliższy weekend? Sprawdzamy prognozę pogody dla Mazur.

Pogoda na Mazurach. Prognoza na weekend 30 lipca - 1 sierpnia

W piątek, 30 lipca, pogoda na Mazurach zdecydowanie będzie zachęcać do wypoczynku. Temperatura maksymalna od 23 do 26 stopni Celsjusza. W nocy termometry pokażą 14 stopni. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów deszczu. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, do 18 km/h. Kierunek południowo-zachodni.

W sobotę, 31 lipca, pogoda na Mazurach zmieni się. Zachmurzenie umiarkowane i duże. W drugiej połowie dnia miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 25 mm. Będzie cieplej niż w piątek. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. - Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni i południowy - prognozuje IMGW. Podczas burz możliwe porywy do około 65 km/h.

W niedzielę, 1 sierpnia, na Mazurach zrobi się pochmurno. - Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego - prognozuje IMGW. Przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie regionu także burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE