Warmia i Mazury to kraina pełna jezior. Czy można się w nich kąpać? Sprawdzamy czystość kąpielisk! [GALERIA]

2021-07-17 7:00
Jezioro Świętajno na Mazurach
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Sprawdzamy jakość kąpielisk na Warmii i Mazurach.

Lato w pełni, na dworze upały, więc pogoda zachęca do schłodzenia się w wodzie. Warmia i Mazury w całej Polsce kojarzone są z urokliwymi jeziorami. Miejsc do kąpania się w naszym regionie nie brakuje, ale czy woda w nich jest czysta? Sprawdzamy czystość warmińsko-mazurskich kąpielisk.

Warmia i Mazury to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski, zarówno przez turystów krajowych, jak i zagranicznych. Odwiedzających bardziej od zabytków (ich też jest w woj. warmińsko-mazurskim bardzo dużo) przyciąga niepowtarzalna przyroda. Warmia i Mazury to kraina zieleni, lasów, ale przede wszystkim jezior. Jest ich w regionie kilka tysięcy!

Województwo warmińsko-mazurskie zdaje się być zatem idealnym miejscem na letni wypoczynek na łonie natury. Mamy środek lata, które jest najcieplejsze od wielu lat. Pogoda zachęca do schłodzenia się w wodzie. Miejsc do kąpania się na Warmii i Mazurach nie brakuje, ale czy woda w nich jest czysta?

Sprawdzamy czystość warmińsko-mazurskich kąpielisk. Wybraliśmy 15 akwenów w różnych częściach województwa. Przeglądając naszą galerię dowiesz się, jak jest z czystością regionalnych kąpielisk. Ocenę przydatności wody do użytku czerpaliśmy na podstawie ocen serwisu z kąpieliskami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [GALERIA]

Warmia i Mazury z dobrym dostępem do połączeń kolejowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE