Zabytkowy drewniany kościół w Ostrymkole (powiat ełcki)

i

Autor: Google Street View Ewangelicki kościół z 1667 roku, jeden z nielicznych na Mazurach. Przy wejściu znajduje się tablica (w języku niemieckim), upamiętniająca poległych mieszkańców z okresu I wojny światowej.

Mazury to nie tylko cud natury! Najpiękniejsze zabytki Krainy Tysiąca Jezior! [GALERIA]

2020-03-03 13:55

Mazury to kraina kojarzona przede wszystkim z piękną przyrodą, głównie jeziorami. Jeden z najpiękniejszych regionów świata zachęca turystów do odwiedzania nie tylko za sprawą lasów, wód i plaż, ale również zabytków. Wybraliśmy dla was listę tych najciekawszych!

Mazury to region geograficzno-kulturowy w północno-wschodniej Polsce. Obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego. Często jest mylony z Warmią, choć zarówno Mazury, jak i Warmia administracyjnie wchodzą w skład województwa warmińsko-mazurskiego. Największymi mazurskimi miastami są: Ełk, Ostróda i Giżycko. Zarówno tam, jak i w dużo mniejszych miejscowościach oprócz niesamowitej przyrody, można też spotkać wiele pięknych zabytków: dworków, pałaców czy zamków.

Poniżej prezentujemy 10 najciekawszych i najpiękniejszych zabytków na Mazurach. Na liście znajdują się miejsca zarówno dobrze znane, jak chociażby Pole Bitwy pod Grunwaldem, jak i mniej znane zabytki.

Co politycy wiedzą o koronawirusie?