Słońce

i

Autor: Pixabay Progonoza pogody IMGW na weekend.

Pogoda

Weekend na Warmii i Mazurach. Na taką prognozę czekaliśmy od dawna!

2023-04-21 9:36

Nareszcie! Najbliższy weekend w Polsce upłynie pod znakiem ciepłej, słonecznej pogody. Potwierdzają to prognozy przygotowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Na jakie temperatury możemy liczyć w weekend? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), pogodę w weekend w Polsce początkowo kształtować będzie słaby wyż. Zmieni się to w niedzielę (23 kwietnia), ponieważ od zachodu - jak podają synoptycy - "zacznie dostawać się w zasięg zatoki niżowej z frontami atmosferycznymi". Przed nami ciepły i słoneczny weekend, choć w nocy z piątku na sobotę (21/22 kwietnia) na północy kraju i w kotlinach sudeckich lokalnie przygruntowe przymrozki. Dalsza część prognozy poniżej.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW [Piątek, 21 kwietnia]

W piątek (21 kwietnia) Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Skandynawią, w powietrzu polarnym kontynentalnym. Ciśnienie zacznie powoli spadać. Na Warmii i Mazurach będzie to dzień z umiarkowanym zachmurzeniem, wzrastającym momentami do dużego. Ciepło, maksymalnie na termometrach 14°C-17°C, gdzieniegdzie 12°C. Słaby wiatr.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW [Sobota, 22 kwietnia]

W sobotę (22 kwietnia) - jak podaje IMGW - "Polska pozostanie w zasięgu słabnącego wyżu znad Bałtyku". - Przeważający obszar kraju pozostanie w tej samej masie powietrza, tylko na krańce zachodnie zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie będzie powoli spadać. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? - Zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające od dużego - informuje IMGW. Bardzo słaby, przelotny deszcz możliwy na południu i południowym wschodzie regionu. Przed nami kolejny, ciepły dzień, z temperaturą maksymalna od 15°C do 18°C, lokalnie na północy około 13°C. Wiatr słaby, ale zmienny.

Warmia i Mazury. Prognoza pogody IMGW [Niedziela, 23 kwietnia]

W niedzielę (23 kwietnia) - jak informuje IMGW - "Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej, związanej z niżem znad Morza Północnego". - Z zachodu w kierunku centrum kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Znajdziemy się w ciepłym powietrzu polarnym morskim - czytamy w prognozie. Na Warmii i Mazurach niedziela będzie kolejnym ciepłym dniem, z dużą ilością słońca i słabym wiatrem. Termometry pokażą maksymalnie 18°C.

Majówka coraz bliżej. Jaką pogodę w tym czasie przewiduje jasnowidz Jackowski? Więcej dowiesz się z artykułu Jasnowidz Jackowski odkrywa karty: taka będzie pogoda na majówkę. Wskazuje jedno miejsce w Polsce. Tu będzie gwarancja pogody

Sonda
Jakie masz plany na majówkę?
Express Biedrzyckiej - Sławomir Nitras