Warmińsko-mazurskie. Wichury wywracają ciężarówki

i

Autor: wm.policja.gov.pl Na trasie Kętrzyn - Mrągowo, po nagłym i silnym podmuchu wiatru, ciężarówka częściowo wylądowała w rowie.

Wichury na Warmii i Mazurach. Wiatr wywraca ciężarówki!

2022-01-14 14:17

Ponad 230 razy interweniowali w piątek (14 stycznia) strażacy na Warmii i Mazurach, usuwając skutki silnego wiatru. W większości przypadków sprzątali połamane konary i powalone drzewa. - W zdarzeniach nikt nie ucierpiał - poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Rafał Melnyk. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiatach: bartoszyckim i lidzbarskim oraz w giżyckim i piskim. Wiatr jest tak silny, że wywraca nawet ciężarówki.

Wichury na Warmii i Mazurach. Strażacy z tej okazji mają pełne ręce roboty. Interweniowali ponad 230 razy na terenie całego woj. warmińsko-mazurskiego. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiatach: bartoszyckim i lidzbarskim oraz w giżyckim i piskim. W trzech przypadkach były to uszkodzenia dachów. Wiatr uszkodził dachy w powiatach lidzbarskim oraz nowomiejskim.

Połamane konary spadły też na samochody, a w jednym przypadku wiatr zerwał kontener w samochodzie dostawczym. Powalone drzewa i połamane konary pospadały na drogi. - Gałęzie są usuwane na bieżąco, nie było długotrwałych blokad przejazdów z tego powodu - zapewnił Melnyk.

O silnym wietrze na Warmii i Mazurach w piątek osiągającym w porywach ponad 80 km/h informują synoptycy z IMGW w Białymstoku. Jak podają, silny wiatr będzie utrzymywał się do wieczora, a w porywach może osiągać do 100 km/h. O tym, jak mocne są podmuchy, niech świadczy np. sytuacja z trasy Kętrzyn - Mrągowo. Tam po silnym podmuchu, ciężarówka częściowo wylądowała w rowie. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nie bał się nawet Boga! Zniszczył szyby i witraże zabytkowego kościoła

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Super Raport 14.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Marcin Bosacki - senator KO) Sedno Sprawy: Marelna Maląg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE