Szkło

i

Autor: Pixabay 24-letni mężczyzna usłyszał w prokuraturze 3 zarzuty zniszczenia zabytku w sposób chuligański. Chodzi o kościół w Ełku. Zdj. ilustracyjne.

Nie bał się nawet Boga! Zniszczył szyby i witraże zabytkowego kościoła

2022-01-14 9:54

Policjanci z Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali 24-latka, który zniszczył szyby oraz witraże w miejscowym kościele, rzucając w budynek kamieniami. Młody mężczyzna został aresztowany. Prokurator przedstawił mu zarzuty chuligańskiego uszkodzenia zabytku.

Policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniu szyb i witraży w zabytkowym kościele w Ełku pod koniec ubiegłego roku i na początku 2022 r. Pod osłoną nocy nieznany mężczyzna dokonał tych zniszczeń, rzucając w okna kamieniami. - Mundurowi przystąpili do działania i szybko wytypowali osobę, która mogła dokonać tej dewastacji - mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Służby ustaliły, gdzie przebywa 24-latek i zatrzymali go w Ełku. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze 3 zarzuty zniszczenia zabytku w sposób chuligański. Podejrzany nie był w stanie podać powodów swojego zachowania. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 000 złotych. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 24-latka na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Szklanka" na drodze pod Olsztynem. Kierowca szkolnego autobusu miał już dość!

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE