"Szklanka" na drodze pod Olsztynem. Kierowca szkolnego autobusu miał już dość!

2022-01-13 9:37
Kierowca
Autor: Pixabay Kierowca szkolnego autobusu pod Olsztynem zatrzymał szkolny autobus, ponieważ droga nie była posypana piaskiem.

Do nietypowego zdarzenia doszło na lokalnej drodze pod Olsztynem, między Szałstrami a Nowym Kawkowem (woj. warmińsko-mazurskie). Autobus wiozący dzieci do szkoły stoi na poboczu i czeka, aż służby drogowe posypią jezdnię. Kierowca uznał, że jest zbyt ślisko, by jechać. W Olsztynie do godz. 10 będą posypywane chodniki, schody, przystanki.

Z powodu odwilży w woj. warmińsko-mazurskim miejscami jest bardzo ślisko. Na razie nie doszło do poważniejszych zdarzeń, jedynie na lokalnej, powiatowej drodze pod Olsztynem kierowca autobusu wiozącego dzieci uznał, że jest zbyt ślisko, aby jechać i czeka na poboczu, aż służby drogowe posypią jezdnię. W Olsztynie od godz. 6 rano są posypywane chodniki, schody, przystanki. Akcja ta, jak przekazano PAP w punkcie koordynującym "Akcję zima" potrwa do godz. 10. Główne drogi w Olsztynie są czarne i mokre. Od rana pada mżawka, jest pełne zachmurzenie. Temperatura jest dodatnia, w związku z czym topi się śnieg i lód.

Niebezpiecznie na drogach woj. warmińsko-mazurskiego było już w środę, 12 stycznia. W wypadku samochodowym na trasie Butryny-Nowa Kaletka pod Olsztynem zginął 29-letni kierowca bmw. Z kolei na drodze wojewódzkiej 521 w okolicy Falknowa koło Iławy zderzyło się ze sobą 5 samochodów. Jak podała iławska policja, poszkodowane zostały 4 osoby, na miejscu udzielono im pomocy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. Na nielegalnym hazardzie mogli zarobić miliony. Celnicy zatrzymali 7 osób

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Ola zginęła w koszmarnym wypadku w Tylmanowej, osierociła dwoje małych dzieci. Tak wygląda jej grób w Szczawnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE