Kierowca

i

Autor: Pixabay Kierowca szkolnego autobusu pod Olsztynem zatrzymał szkolny autobus, ponieważ droga nie była posypana piaskiem.

"Szklanka" na drodze pod Olsztynem. Kierowca szkolnego autobusu miał już dość!

Do nietypowego zdarzenia doszło na lokalnej drodze pod Olsztynem, między Szałstrami a Nowym Kawkowem (woj. warmińsko-mazurskie). Autobus wiozący dzieci do szkoły stoi na poboczu i czeka, aż służby drogowe posypią jezdnię. Kierowca uznał, że jest zbyt ślisko, by jechać. W Olsztynie do godz. 10 będą posypywane chodniki, schody, przystanki.

Z powodu odwilży w woj. warmińsko-mazurskim miejscami jest bardzo ślisko. Na razie nie doszło do poważniejszych zdarzeń, jedynie na lokalnej, powiatowej drodze pod Olsztynem kierowca autobusu wiozącego dzieci uznał, że jest zbyt ślisko, aby jechać i czeka na poboczu, aż służby drogowe posypią jezdnię. W Olsztynie od godz. 6 rano są posypywane chodniki, schody, przystanki. Akcja ta, jak przekazano PAP w punkcie koordynującym "Akcję zima" potrwa do godz. 10. Główne drogi w Olsztynie są czarne i mokre. Od rana pada mżawka, jest pełne zachmurzenie. Temperatura jest dodatnia, w związku z czym topi się śnieg i lód.

Niebezpiecznie na drogach woj. warmińsko-mazurskiego było już w środę, 12 stycznia. W wypadku samochodowym na trasie Butryny-Nowa Kaletka pod Olsztynem zginął 29-letni kierowca bmw. Z kolei na drodze wojewódzkiej 521 w okolicy Falknowa koło Iławy zderzyło się ze sobą 5 samochodów. Jak podała iławska policja, poszkodowane zostały 4 osoby, na miejscu udzielono im pomocy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. Na nielegalnym hazardzie mogli zarobić miliony. Celnicy zatrzymali 7 osób

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Ola zginęła w koszmarnym wypadku w Tylmanowej, osierociła dwoje małych dzieci. Tak wygląda jej grób w Szczawnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE