Zderzenie pięciu aut pod Iławą! "Szklanka" na drogach Warmii i Mazur

2022-01-12 19:23
Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność
Autor: Pixabay / manfredrichter Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Wypadek w woj. warmińsko-mazurskim. Na drodze wojewódzkiej 521 w okolicy Falknowa koło Iławy zderzyło się ze sobą 5 samochodów. Jak podaje iławska policja, poszkodowane zostały 4 osoby, na miejscu udzielono im pomocy. Droga jest zablokowana, służby organizują objazdy. Według policjantów, ruch na drogach utrudniają marznące opady, powodujące gołoledź.

Wypadek na drodze wojewódzkiej 521 niedaleko Falknowa k. Iławy. Jak poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca fiata croma stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg, a następnie wjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z nadjeżdżającymi samochodami.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby: dwoje dzieci oraz dwoje dorosłych. Powstałe obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu. Droga jest zablokowana, służby są na miejscu, zorganizowano objazdy. Według policji, na drodze panują bardzo trudne warunki jazdy. Marznące opady deszczu i mżawki powodują gołoledź. Synoptycy ostrzegają, że w całym regionie na drogach będzie bardzo ślisko. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia (żółty alert) przed gołoledzią na drogach całego woj. warmińsko-mazurskiego. Niebezpiecznie na regionalnych trasach może być do rana, w czwartek (13 stycznia).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Drogowy horror niedaleko Olsztyna: Zginął 29-latek. BMW totalnie zmiażdżone [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Uderzyła w nissana i zwiała. Później wróciła, bo zapomniała o jednej rzeczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE