Olsztyn. Na nielegalnym hazardzie mogli zarobić miliony. Celnicy zatrzymali 7 osób

2022-01-11 11:08
Hazard
Autor: Pixabay / GregMontani 7 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta miała organizować nielegalny hazard.

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej i pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 7 osób podejrzanych o organizację nielegalnego hazardu, z którego mogli uzyskać co najmniej 2,5 mln zł. Kolejną osobę zatrzymano w związku z nielegalną produkcją papierosów.

W przesłanym PAP komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała, że wszystkie zatrzymane osoby są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta miała organizować nielegalny hazard - do pomieszczeń, w których stały m.in. automaty do gry, wpuszczane były tylko weryfikowane przez organizatorów osoby. - Grupa prowadziła i urządzała nielegalne gry w ponad 40 lokalach na terenie woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego - podano w komunikacie. Dodano, że w ten sposób przestępcy zarobili co najmniej 2,5 mln zł.

Gdy funkcjonariusze KAS dokonywali oględzin tych pomieszczeń, znaleźli w nich także linię produkcyjną do wytwarzania nielegalnych papierosów. Za ten proceder została zatrzymana kolejna osoba. Funkcjonariusze KAS przejęli 4 tony krajanki tytoniowej i papierosy. KAS podała, że niektóre z ośmiu zatrzymanych osób wcześniej miały konflikty z prawem. - Podczas akcji przeszukano jednocześnie 20 miejsc, gdzie zabezpieczono ok. 400 tys. zł, dzieła sztuki i biżuterię, złoto inwestycyjne, 3 samochody i motocykl - podała KAS w komunikacie. W ocenie KAS sprawa ma charakter rozwojowy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Pierwsze ślubowanie w 2022 roku [ZDJĘCIA]

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Sedno Sprawy - Sebastian Kaleta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE