Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zainwestuj we własną elektrownię słoneczną!

2021-07-12 13:18
Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zainwestuj we własną elektrownię słoneczną!
Autor: Eko-Solar Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zainwestuj we własną elektrownię słoneczną!

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz bardziej na popularności. W panele fotowoltaiczne inwestują nie tylko firmy, ale też prywatne osoby, oszczędzając w ten sposób niebagatelne kwoty na rachunkach za prąd. Fotowoltaika to jednak nie tylko oszczędności, ale też świadomy wybór ekologicznego stylu życia. Wykorzystaj więc najnowsze zdobycze techniki, zaufaj doświadczonym fachowcom z firmy Eko-Solar i ciesz się słońcem!

Rachunki za prąd rosną z każdym miesiącem? Utrzymanie mieszkania lub firmy kosztuje coraz więcej? Jest na to sposób. Zainwestuj w elektrownię słoneczną, która zamieni promienie słoneczne na prąd dostarczany bezpośrednio do twojego domu lub firmy. Czy to się opłaca? Tak, i to bardzo - pod warunkiem, że zaufasz doświadczonym fachowcom, którzy dopasują instalację fotowoltaiczną do twoich warunków i potrzeb.

- Inteligentne, energooszczędne i ekonomiczne rozwiązania dla domów stają się coraz popularniejsze. Zainteresowanie OZE wynika z opłacalności tych rozwiązań i wzrostu świadomości ekologicznej - tłumaczą przedstawiciele firmy Eko-Solar z Brzegu. - Instalacja fotowoltaiczna to źródło czystej i darmowej energii elektrycznej. Przynosi oszczędności każdego dnia, a w połączeniu z programem dofinansowującym gwarantuje szybki zwrot z inwestycji.

Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zainwestuj we własną elektrownię słoneczną!
Autor: materiały partnera

Dzięki instalacji fotowoltaicznej staniesz się „prosumentem”, czyli równocześnie konsumentem i producentem „zielonej energii”. Zmniejszysz lub całkowicie pozbędziesz się opłat za energię elektryczną, ponieważ produkować ją będziesz samodzielnie z promieniowania słonecznego. Co więcej, już na starcie możesz otrzymać 3000 zł dotacji z programu „Mój prąd”.

To jednak nie wszystko. Firma Eko-Solar zajmuje się nie tylko instalacjami fotowoltaicznymi, ale specjalizuje się też w pompach ciepła, czyli nowoczesnych i ekologicznych systemach grzewczych. Pompy ciepła zaliczają się do urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie, są wspierane oraz dofinansowywane poprzez program „Czyste Powietrze”. Co niezwykle istotne, pompy ciepła można wykorzystywać nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale też do ich chłodzenia - i to dużo niższym kosztem niż w przypadku klasycznej klimatyzacji. Warto również dodać, że pompy ciepła są bezpieczniejsze i cichsze od tradycyjnych kotłów, a ich instalacja może znacznie obniżyć koszty budowy domu, gdyż zbędna staje się w takim przypadku budowa komina oraz magazynu na opał.

Decydując się na założenie fotowoltaiki oraz pompy ciepła, możemy liczyć na większe dofinansowanie, a co za tym idzie szybszy zwrot inwestycji.

Idąc z duchem czasu, Eko-Solar oferuje także urządzenia z dziedziny elektromobilności, na które z roku jest coraz większe zapotrzebowanie. Tylko w 2020 roku przybyło w Polsce 140% więcej samochodów z napędem elektrycznym niż w roku 2019. Co za tym idzie, rozwija się też infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych - zarówno ta komercyjna, jak i prywatna. Jeśli posiadasz samochód elektryczny lub planujesz jego zakup, to połączenie fotowoltaiki i ładowarki elektrycznej sprawi, że podróżowanie nim nie będzie Cię nic kosztować.

Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zainwestuj we własną elektrownię słoneczną!
Autor: materiały partnera

- Jeśli jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną, ale nie wiesz jak się do tego zabrać i obawiasz się formalności, to współpracując z nami możesz liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie zakładania fotowoltaiki - zapewniają fachowcy z firmy Eko-Solar. - Zaczynając od doboru odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej, poprzez przyłączenie do sieci elektroenergetycznej, a kończąc na wszelkich dofinansowaniach.

Fotowoltaika to inwestycja na długie lata, dlatego do jej instalacji warto wybrać firmę z bogatym doświadczeniem, która korzysta z najwyższej jakości komponentów i posiada własne ekipy monterskie. Eko-Solar jest wielokrotnie nagradzaną firmą, działająca od 2007 roku i specjalizująca się w projektowaniu oraz budowaniu bezawaryjnych instalacji przemysłowych i farm fotowoltaicznych. Firma realizuje duże zamówienia publiczne i współpracuje m.in. z Politechniką Opolską, a efektem tej współpracy jest badawcza instalacja fotowoltaiczna na opolskiej uczelni.

Chcesz zaoszczędzić na prądzie? Zainwestuj we własną elektrownię słoneczną!
Autor: materiały partnera

Nie zwlekaj więc dłużej z decyzją. Każdy słoneczny dzień bez instalacji fotowoltaicznej to dzień stracony!

Artykuł sponsorowany