Mężczyzna pije piwo na plaży

i

Autor: Getty Images

Festiwal piwa kraftowego w Opolu

Festiwal Piwa w Opolu. Krafty na Placu Kopernika [SZCZEGÓŁY]

2022-08-05 10:22

Lotny Festiwal Piwa po raz drugi odwiedza Opole. Na Placu Kopernika pod CH Solaris w centrum Opola pojawią się browary rzemieślnicze, strefa wina i "Dobrego Smaku". Organizatorzy zapowiadają też obecność ekspertów, którzy podpowiedzą, jak zacząć przygodę z polskim kraftem.

Zbliżający się weekend (12-14 sierpnia) zapowiada się w Opolu wyjątkowo... piwnie. Lotny Festiwal Piwa wraca do miasta. "Przygotujemy dla Was prawdziwe święto!" - zapowiadają organizatorzy, m.in. Piwny Klub - firma doradcza, organizator warsztatów piwnych. W programie wydarzeń jest, naturalnie, obecność licznych browarów rzemieślniczych - niezależnych, małych browarów warzących piwo w "tradycyjny sposób"  - i kraftowych (nowofalowych, charakteryzujących się m.in. silnym aromatem, dużym nachmieleniem, czy obecnością pulp owoców tropikalnych). Ale też strefa wina, czy "dobrego jedzenia".

Zobacz też: Rowerem przez autostradę A4! Tłumaczenie zwala z nóg

Usłyszycie również naszych ekspertów, od których dowiecie się m.in.: Ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem - precyzują włodarze, dodając że w programie wydarzenia są też liczne konkursy z nagrodami. Wstęp na imprezę jest darmowy. Całość potrwa w piątek (12 sierpnia) - 15:00 - 22:00, sobotę - 12:00 - 22:00 i niedzielę - 12:00 - 20:00. Do tej pory (05.08.) na oficjalne wydarzenia na Facebooku zareagowało ponad 2 tysiące osób.

Polecamy: To początek końca Opola?! Jest gorzej, niż myśleliśmy. Naukowcy: "Katastrofa"

Sonda
Co sądzisz o piwie kraftowym?