Kierowca TIR-a zatrzymał się na środku autostrady. Absurd na A4!

2021-09-14 11:07
ciężarówka, tir,
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Autostrada A4: Kierowca kilkutonowej ciężarówki zasnął za kierownicą

Autostrada A4 widziała już niejedno, a do panteonu wyjątkowych osobistości dołączył właśnie kierowca z Koszalina. 43-letni mężczyzna, poszukiwany przez tamtejszą prokuraturę, uciął sobie drzemkę na opolskim odcinku trasy. Nie zatrzymał się na poboczu, po prostu zasnął w trakcie jazdy na pasie ruchu. Obudziła go policja.

Opisywany przez policjantów z Opola incydent miał miejsce kilka dni temu, na strzeleckim odcinku autostrady A4. Mundurowych zaalarmował świadek, jeden z kierowców, który zauważył, że kierowca TIR-a śpi za kierownicą. Z jego relacji wynika, że w pewnym momencie samochód po prostu stanął na pasie ruchu.

Na miejsce wysłano patrol drogowy, który obudził śpiocha z A4 i... zbadał go alkomatem. Tu zaskoczenia nie było, mężczyzna "wydmuchał" 1,5 promila. Podczas legitymowania okazało się, że to 43-letni mieszkaniec Koszalina, poszukiwany przez tamtejszą prokuraturę.

Poza konsekwencjami, które grożą mu za wykroczenia podejrzewane przez koszalińską prokuraturę, odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości; to wysoka kara grzywny, zakaz sadowy, albo pozbawienie wolności do lat 2. Prawo jazdy już stracił.

Skradzione drogie auto znalezione w Sławie