Kluczbork wypadek ul. Wołczyńska

i

Autor: gov.pl Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku Kluczbork: Tragedia na ul. Wołczyńskiej. Krystian zabił Ukraińca. Jest akt oskarżenia [ZDJĘCIA]

Kluczbork: Krystian po amfetaminie zabił Ukraińca. Jest akt oskarżenia

2022-01-05 13:41

W styczniu 2021 r. na kluczborskim wiadukcie doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów i ośmiu osób. Za kierownicą volkswagena siedział Krystian K. Nad linią kolejową wyprzedzał jadącego przed sobą nissana. Uderzył w auto, nissan odbił się od barier energochłonnych i spowodował kolejny wypadek. W kraksie zginął pasażer nissana, Ukrainiec. Prokuratura z Kluczborka sporządziła akt oskarżenia.

Śmiertelny wypadek w Kluczborku. 5 stycznia 2021 r. na ul. Wołczyńskiej doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów. Biegli bez trudu wyłonili sprawcę: to Krystian K., który po amfetaminie usiadł za kierownicę volkswagena i jechał w kierunku centrum. Na wiadukcie nad linią kolejową, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h przyspieszył do 100 km/h i zaczął wyprzedzać. Uderzył w tył nissana, który wyleciał na przeciwległy pas i odbijając się od barier energochłonnych, uderzył w trzeci samochód - hondę. Obrażenia odnieśli trzej pasażerowie Nissana - obywatele Ukrainy - a jeden z nich następnego dnia zmarł w szpitalu. Ranne zostały też osoby podróżujące hondą.

Kluczbork: Śmierć na wiadukcie. Jest akt oskarżenia dla naćpanego Krystiana K. [ZDJĘCIA]

Z początkiem stycznia br. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierowała akt oskarżenia przeciwko Krystianowi K., kierowcy volkswagena. Będzie odpowiadać za przestępstwo spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem substancji psychotropowej, za co grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Tamtejsza prokuratura przypomina, że w przypadku skazania, zostanie też orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat, przy czym z uwagi na następstwa wypadku i stan Krystiana w chwili zdarzenia, taki zakaz może zostać orzeczony dożywotnio. Do tego - w razie skazania - zostanie orzeczona nawiązka na rzecz pokrzywdzonych (ich bliskich) w wysokości od 10 000 zł do 100 000 zł. Na rozpoznanie sprawy Krystian K. oczekuje w areszcie.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?