Koronawirus. Szpital tymczasowy w Opolu z OPÓŹNIENIEM! Pierwsi pacjenci trafią tam na ŚWIĘTA?!

2020-11-30 21:13 mgorecki
Szpital tymczasowy w CWK gotowy 3
Autor: Marcin Michalski

Szpital tymczasowy w Opolu (w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym) jest już gotowy. Ale tylko budynek, bo lekarzy i sprzętu wciąż brakuje. Pierwsi pacjenci pojawią się później, niż planowano.

Szpitale tymczasowe, powstające na wzór placówki na Stadionie Narodowym, mają się znaleźć w każdym województwie. Na Opolszczyźnie, chorzy na COVID-19 będą przyjmowani w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

zobacz szczegóły: Opole. Szpital tymczasowy w CWK ruszy 28 listopada! "Nie będzie to szpital, jaki znamy"

Tymczasowy szpital polowy w Opolu w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym miał docelowo przyjąć 150 chorych na COVID-19. Według pierwszych informacji, otwarcie planowano na 28 listopada. Tak się jednak nie stało.

- Brakuje nam bardzo kadry lekarskiej, zwłaszcza anestezjologicznej, ten obszar jest najtrudniejszy. Będziemy mieli niedługo na tyle kadry, żeby rozpocząć od pierwszego etapu, przynajmniej częściowo uruchomienia obiektu, a potem w miarę dostępności kadry będziemy uruchamiać kolejne części szpitala - komentuje Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu (patronat placówki w CWK).

USK jako patronat szpitala tymczasowego prowadzi rekrutację i kupuje sprzęt. A ten czeka w magazynach. - Jesteśmy w trakcie dostaw. W tej chwili już część sprzętu dotarła, mamy duży magazyn, który jest w tej chwili wypełniony sprzętem, musimy to rozpakować, poustawiać, porozpinać, dopiero wtedy będziemy mogli uruchamiać naszą działalność - zdradza dyrektor USK.

Nową, konkretną datę przyjęcia pierwszych pacjentów na razie trudno oszacować, ale wstępnie wymienia się okolice... świąt Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, w CWK ma być 150 łóżek dla pacjentów chorych na Covid19. W tym 38 z dostępem do respiratora.

Koronawirus w województwie opolskim

Wstęp do galerii tylko dla bogatych? Kuriozalny pomysł posła Kownackiego. Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 165