Opole. Szpital tymczasowy w CWK ruszy 28 listopada! "Nie będzie to szpital, jaki znamy"

2020-11-04 13:56 mgorecki
Szpital polowy
Autor: EAST NEWS Szpital polowy

Placówki podobne do szpitala polowego w Warszawie na Stadionie Narodowym powstają w kolejnych województwach. W Opolu taka placówka powstaje w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Według najnowszych doniesień szpital ma być gotowy do 28 listopada. Największy problem dotyczy personelu medycznego.

Opole. Tymczasowy szpital w CWK gotowy na pierwszych pacjentów 28 listopada?

Tymczasowy szpital polowy w Opolu w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym będzie mógł docelowo przyjąć 150 chorych na COVID-19. Placówce patronować ma Uniwersytecki Szpital Kliniczny, a za prowadzenie działalności medycznej w obiekcie odpowiada dr Marek Piskozub.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: Będzie szpital polowy w Opolu!? CWK przyjmie chorych na COVID-19? Mamy komentarz!

Tymczasowy szpital w CWK ma być gotowy do 28 listopada. Sprzęt dostarcza USK w Opolu, a wewnątrz wciąż trwają prace.

- To nie będzie taki szpital, jak jesteśmy przyzwyczajeni do tego, jak szpital wygląda. W tej chwili przygotowujemy się do zebrania odpowiedniej ilości sprzętu, który ma być zwieziony. Prowadzimy zakupy, aby szpital mógł wystartować 28 listopada - komentuje trwające przygotowania Dariusz Madera dyrektor Uniwersyteckiego szpitala Klinicznego.

Szpital w CWK. Co z personelem?

Do tej pory nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie w CWK będzie pracować medyków. Medycy i pielęgniarki do pracy w obiekcie mogą się zgłaszać, choć na razie jest ich niewielu.

- Wiemy doskonale, bez personelu nie uda się uruchomić tego szpitala, w związku z tym z naszej strony wystosowaliśmy informacje do osób zainteresowanych, które chciałyby podjąć tam pracę poprzez nasze strony, media, ale również angażujemy firmy doradztwa personalnego - mówi Dariusz Madera.

Co z kosztami? Zarządcą CWK jest Zakład Komunalny, a co za tym idzie - miasto. Jak ustaliliśmy, wynajem komercyjny jest uzależniony m.in. od dnia: w tygodniu doba kosztuje w granicach 9 tys. zł. netto.

Morderstwo w Krakowie, miejsce zbrodni

Szpitale polowe powstają w całym kraju