W Poznaniu będą DWA szpitale tymczasowe. Jeden zbuduje spółka Skarbu Państwa

2020-11-17 8:02 bm
W Poznaniu będą DWA szpitale tymczasowe. Jeden zbuduje spółka Skarbu Państwa
Autor: MOs810, CC BY-SA 3.0 / pixabay.com W Poznaniu będą DWA szpitale tymczasowe. Jeden zbuduje spółka Skarbu Państwa

Trwa walka z pandemią koronawirusa. W całym kraju powstają szpitale tymczasowe. W Poznaniu będą dwa takie miejsca. Jeden z nich zbuduje spółka Skarbu Państwa - PKO BP. Sprawdźcie szczegóły.

Szpitale tymczasowe mają pomóc w walce z koronawirusem. Mają do nich trafiać pacjenci z COVID-19. Od kilkunastu dni trwają prace na Międzynarodowych Targach Poznańskich nad stworzeniem szpitala tymczasowego na blisko 600 miejsc. Ma on zostać otwarty pod koniec listopada.

Nie będzie to jedyny szpital tymczasowy w mieście. Z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego dziewięć spółek Skarbu Państwa zbuduje łącznie 16 szpitali tymczasowych w siedmiu województwach. W Poznaniu odpowiedzialna za stworzenie drugiego szpitala będzie spółka Skarbu Państwa - PKO BP. Placówka ma powstać w hali numer 5 MTP. Dzięki niej baza dostępnych łóżek zwiększy się o 300. Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego potwierdziło, że spółka przystąpiła już do realizacji zadania.

- Należą do niej kwestie inwestycyjne i organizacyjne. Strona medyczna oraz administracyjna – do wojewody oraz szpitala patronackiego. To oni zapewnią odpowiednie zgody, kadrę i sprzęt. Koszty budowy poniesie Skarb Państwa - przekazało biuro prasowe urzędu.

Tak powstaje szpital polowy w MCK w Katowicach