Koronawirus. W Poznaniu powstanie szpital polowy. Wielki koszt budowy!

2020-10-20 8:03
Koronawirus. W Poznaniu powstanie szpital polowy. Wielki koszt budowy!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus. W Poznaniu powstanie szpital polowy. Wielki koszt budowy!

Pandemia koronawirusa rozwija się bardzo szybko. W szpitalach zaczyna brakować miejsc więc władze państwowe postanowiły zacząć budować szpitale polowe w miastach wojewódzkich. Taka placówka powstanie także w Poznaniu. Gdzie? Przeczytasz o tym na se.pl.

Pierwszy szpital polowy w Polsce powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia potwierdził, że lecznice tymczasowe powstaną także w każdym mieście wojewódzkim.

- Premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. Mamy tu zaangażowanie wszystkich ministerstw - przekazał Adam Niedzielski.

Jeszcze w poniedziałek w godzinach popołudniowych Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego informował nas, że nie zapadła ostateczna decyzja. Tymczasem jest już pewne, że szpital powstanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ma on być zlokalizowany w halach numer 7 i 8

- Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią Ministra Zdrowia, w Poznaniu, podobnie jak w innych dużych polskich miastach, powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na Covid-19. Zlokalizowany będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wkrótce, wraz z Wojewodą Wielkopolskim, przedstawimy szczegóły tego przedsięwzięcia - poinformował Jacek Jaśkowiak.

W szpitalu polowym w Poznaniu ma być około 500 łóżek, a koszt budowy to około 2 milionów złotych. Na ten moment jeszcze nie wiadomo skąd będzie pochodziło m.in. wyposażenie placówki.

Szpitale polowe w Polsce:

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE