Koronawirus w Poznaniu. Poszukiwania medyków do szpitala tymczasowego na MTP

2020-11-02 16:49 bm
Koronawirus w Poznaniu. Poszukiwania medyków do szpitala tymczasowego na MTP
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus w Poznaniu. Poszukiwania medyków do szpitala tymczasowego na MTP

Trwa walka z pandemią koronawirusa. W wielu polskich miastach powstaną szpitala tymczasowe. Taka placówka w Poznaniu znajdować się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rozpoczęły się poszukuwania medyków. Sprawdź szczegóły.

W związku z szybko rozwijającą się pandemią koronawirusa w całej Polsce powstawać będą szpitale tymczasowe. Pierwszy z nich został otwarty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Następny w kolejce jest Poznań. Szpital tymczasowy ma znajdować się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W piątek (30 października) wystartowała strona internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego szpitala. Każdy, kto chce pomóc w walce z epidemią może się zgłosić poprzez stronę szpitaltargi.pl.Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, psychologowie, opiekuni medyczni, farmaceuci, salowe i pracownicy do rejestracji oraz obsługi technicznej. Do pracy w szpitalu tymczasowym mogą zgłaszać się również studenci medycyny.

- Szpital tymczasowy pozwoli na utworzenie blisko 600 łóżek. To ogromne wsparcie dla całego systemu szpitalnego w Wielkopolsce. Epidemia stawia przed nami nowe, często niełatwe zadania. Organizujemy kolejne miejsca dla pacjentów i poszerzamy bazę łóżkową w regionie. Naszym celem jest zabezpieczenie pacjentów w taki sposób, by w razie zakażenia byli hospitalizowani jak najbliżej domu. Musimy być przygotowani na najtrudniejsze sytuacje i scenariusze – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Na stronie internetowej szpitala tymczasowego można znaleźć informacje dotyczące obecnie poszukiwanej kadry. Osoby zainteresowane pracą w nowej placówce mogą za pośrednictwem strony wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.

- Tak jak patron naszej uczelni dr Karol Marcinkowski – lekarz, społecznik i orędownik pracy organicznej - pokażmy prawdziwie wielkopolską solidarność opartą o wartości niesienia pomocy i pełnej zaangażowania pracy – zachęca rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Tykarski.

Szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu ma powstać do końca listopada. Będzie on zlokalizowanych w halach przy ul. Śniadeckich. Nadzór nad placówką sprawować będzie Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia, który od początku pandemii przeznaczony jest dla osób chorych na COVID-19.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.