Koronawirus w Poznaniu. Poszukiwania medyków do szpitala tymczasowego na MTP

2020-11-02 16:49
Koronawirus w Poznaniu. Poszukiwania medyków do szpitala tymczasowego na MTP
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus w Poznaniu. Poszukiwania medyków do szpitala tymczasowego na MTP

Trwa walka z pandemią koronawirusa. W wielu polskich miastach powstaną szpitala tymczasowe. Taka placówka w Poznaniu znajdować się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rozpoczęły się poszukuwania medyków. Sprawdź szczegóły.

W związku z szybko rozwijającą się pandemią koronawirusa w całej Polsce powstawać będą szpitale tymczasowe. Pierwszy z nich został otwarty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Następny w kolejce jest Poznań. Szpital tymczasowy ma znajdować się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W piątek (30 października) wystartowała strona internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego szpitala. Każdy, kto chce pomóc w walce z epidemią może się zgłosić poprzez stronę szpitaltargi.pl.Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, psychologowie, opiekuni medyczni, farmaceuci, salowe i pracownicy do rejestracji oraz obsługi technicznej. Do pracy w szpitalu tymczasowym mogą zgłaszać się również studenci medycyny.

- Szpital tymczasowy pozwoli na utworzenie blisko 600 łóżek. To ogromne wsparcie dla całego systemu szpitalnego w Wielkopolsce. Epidemia stawia przed nami nowe, często niełatwe zadania. Organizujemy kolejne miejsca dla pacjentów i poszerzamy bazę łóżkową w regionie. Naszym celem jest zabezpieczenie pacjentów w taki sposób, by w razie zakażenia byli hospitalizowani jak najbliżej domu. Musimy być przygotowani na najtrudniejsze sytuacje i scenariusze – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Na stronie internetowej szpitala tymczasowego można znaleźć informacje dotyczące obecnie poszukiwanej kadry. Osoby zainteresowane pracą w nowej placówce mogą za pośrednictwem strony wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.

- Tak jak patron naszej uczelni dr Karol Marcinkowski – lekarz, społecznik i orędownik pracy organicznej - pokażmy prawdziwie wielkopolską solidarność opartą o wartości niesienia pomocy i pełnej zaangażowania pracy – zachęca rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Tykarski.

Szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu ma powstać do końca listopada. Będzie on zlokalizowanych w halach przy ul. Śniadeckich. Nadzór nad placówką sprawować będzie Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia, który od początku pandemii przeznaczony jest dla osób chorych na COVID-19.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE