Koronawirus. Kiedy powstanie szpital polowy w Poznaniu? "Trwa kompletowanie kadry"

2020-10-28 11:15
Koronawirus. Kiedy powstanie szpital polowy w Poznaniu? Trwa kompletowanie kadry
Autor: MOs810, CC BY-SA / pixabay.com Koronawirus. Kiedy powstanie szpital polowy w Poznaniu? "Trwa kompletowanie kadry"

Trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego w Poznaniu. Ma on znajdować się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kiedy placówka będzie gotowa, aby przyjmować pacjentów? Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zdradził na jakim etapie są przygotowania.

Już niedługo w Poznaniu oraz w innych dużych polskich miastach powstaną szpitale polowe. We wtorek (27 października) wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się z grupą roboczą zajmującą się budową szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na ten moment trwają prace przygotowawcze związane z infrastrukturą techniczną.

Zgodnie z założeniami tymczasowy szpital ma docelowo pomieścić około 500 łóżek oraz dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych. Działania placówki tymczasowej będzie nadzorował szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który ma już doświadczenie w zakresie opieki i koordynacji pacjentów z COVID-19.

- Obecnie trwa kompletowanie kadry medycznej. W tej sprawie wojewoda rozmawiał już z Wielkopolską Izbą Lekarską i Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. W najbliższych dniach ruszy strona rekrutacyjna dla lekarzy, pielęgniarek, techników elektroradiologii, ratowników i opiekunów medycznych czy wolontariuszy, którzy będą chcieli pracować w szpitalu tymczasowym - informuje biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W związku z organizacją szpitala polowego na terenie MTP wojewoda powołał również pełnomocników – ds. medycznych doktor Luiza Maria Korol i ds. technicznych – Krzysztof Kołcz, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Stworzenie szpitala to ogromne wyzwanie organizacyjne, zarówno w aspekcie jego budowy, jak i późniejszego funkcjonowania. Na dziś prace przebiegają zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że do końca listopada uda się rozpocząć funkcjonowanie placówki. Jestem zbudowany współpracą z miastem, MTP i szpitalem przy Szwajcarskiej. Na bieżąco rozwiązujemy problemy, które pojawiają się na horyzoncie. Robimy to po wielkopolsku, czyli porządnie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wszystkie szczegóły dotyczące uruchomienia szpitala polowego w Poznaniu mamy poznać w najbliższych dniach. Poinformują o nich wspólnie wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Koronawirus w Wielkopolsce

Dane dotyczące koronawirusa w kraju są dramatyczne. W środę (28 października) zanotowano kolejny rekord nowych przypadków i zgonów spowodowanych COVID-19. Na czele listy znalazło się województwo wielkopolskiego. Czytaj więcej w tekście: Przerażający rekord zakażeń i zgonów w Polsce. Wielkopolska na pierwszym miejscu!

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE